Podwójne umywalki łazienkowe – czy to dobry pomysł?
4.0 Opinie (1)
Poranne przygotowywanie się do wyjścia może być nie lada wyzwaniem, jeśli posiadamy jedną, niewielką łazienkę w domu czy mieszkaniu. Jednym z usprawnień, które znacząco skróci czas oczekiwania na wolną łazienkę, jest zamontowanie podwójnego stanowiska z umywalkami. Rozwiązanie to, sprawi, że w jednym czasie aż dwie osoby będą mogły myć zęby, malować się czy robić fryzurę.
Jakie są rodzaje podwójnych umywalek, z czego powstają i kiedy się sprawdzą?
Zobacz!
Dwie umywalki czy jedna podwójna - co wybrać?
Projektując łazienkę, w której swobodnie poruszać się będą dwie osoby, koniecznie musimy wziąć pod uwagę jej metraż. Jeśli dysponujemy niewielką kwadratową przestrzenią, powinniśmy zamontować jedną, ale na przykład większą umywalkę. Inne możliwości aranżacyjne da nam łazienka prostokątna. Wykorzystując jej dłuższą ścianę, możemy stworzyć podwójne stanowisko do czynności związanych z toaletą poranną i wieczorną. Jakie mamy możliwości? To zależy przede wszystkim od długości naszej łazienki.
Dla przykładu, jeśli dłuższa ściana łazienki liczy ponad 2 metry długości, to możemy zaprojektować przestrzeń, w której wstawimy dwie osobne umywalki. Odległość pomiędzy nimi powinna wynosić około 10 centymetrów, jednak, dla większego komfortu zaleca się, aby było to 30 centymetrów.
Podwójna umywalka sprawdzi się natomiast w łazience, której dłuższa ściana, lub ściana, na której chcemy umieścić umywalki, mierzy mniej niż 2 metry. Podwójna umywalka będzie szersza niż pojedyncza, jednak znika potrzeba wygospodarowania przestrzeni pomiędzy umywalkami. Podwójna umywalka może mieć już od 90 centymetrów szerokości.
Podwójna umywalka - najpopularniejsze materiały
Decydując się na zakup podwójnej umywalki, powinniśmy wiedzieć, że jest to armatura bardzo podobna do jej pojedynczego modelu. Różni się oczywiście wielkością i możliwością zamontowania dwóch baterii, jednak przeznaczenie i wygląd jest zbliżony do umywalki pojedynczej. Z tego względu, podwójna umywalka może być wykonana z tych samych materiałów, co umywalka dla jednej osoby. Podwójna umywalka może być wykonana z:
- ceramiki,
- szkła,
- kamienia naturalnego,
- akrylu,
- drewna.
To jaki materiał wybierzemy, zależy od projektu całej łazienki, a także od budżetu jakim dysponujemy.
Podwójna umywalka - rodzaje montażu
Podwójną umywalkę możemy zamontować w naszej łazience na wiele sposobów. Jednym z nich jest zawieszenie umywalki na ścianie. Montuje się ją za pomocą specjalnych stelaży i wkrętów, przyczepiając bezpośrednio do ściany. W tym wypadku, umywalki nie muszą być dopasowane do szafki ani blatu. Staną się odrębnym elementem łazienki.
Dużo częściej spotykanym rozwiązaniem jest zamontowanie podwójnej umywalki w blacie lub w szafce łazienkowej. Taki sposób montażu sprawi, że nawet na niewielkiej powierzchni zmieścić możemy wielofunkcyjny mebel. Umywalkę podwójną możemy:
- wpuścić w blat/szafkę łazienkową,
- zamontować na blacie/szafce łazienkowej.
To, który rodzaj montażu wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszego gustu oraz wyglądu całej łazienki.
Podwójna umywalka - kiedy się sprawdzi?
Jedna, większa umywalka, czyli umywalka podwójna, sprawdzi się głównie w takiej łazience, która jest przestronna. Nie musi być to pomieszczenie bardzo duże, najważniejsze jest jednak, aby dwie osoby, będące w niej w tym samym czasie, mogły komfortowo z niej korzystać.
Podwójna umywalka będzie idealna w domach większych rodzin, które nie mogą pozwolić sobie na zaprojektowanie dwóch osobnych łazienek. Taka armatura łazienkowa na pewno usprawni poranne i wieczorne korzystanie z łazienki.
Opinie o Podwójne umywalki łazienkowe – czy to dobry pomysł? - dodaj:
Twoja ocena:Podobne
Źródła
zdjęcie - shutterstock.com, autor Procreators