Półki dla dzieci w kształcie domków – praktyczne i ozdobne rozwiązania

półka w kształcie domku

0.0 Opinie (0)
  • półka
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
półka w kształcie domku

Ciekawym meblem do pokoju dziecka są półki w kształcie domków. Dzięki nim można atrakcyjnie urządzić wnętrze - taki element będzie przyciągał wzrok i uwagę najmłodszych. Do wyboru mamy różne modele w wielu kolorach, więc na pewno znajdziemy idealny mebel do pokoju każdego dziecka.

Półki dla dzieci w kształcie domków – dlaczego warto zdecydować się na taki rodzaj półki?

Można kupić gotowy zestaw kilku półek domków albo samemu skomponować dowolną aranżację. Półki domki mogą być wiszące lub wolnostojące - produkowane są w wielu rozmiarach. Do wyboru mamy kolorowe półki, pomalowane we wzory lub z surowego drewna.

Spośród ofert znajdziemy póki domki z przegródkami, z półkami, ale są też takie, które mają okna, komin czy ozdobny dach. Większe półki domki mogą mieć ramową konstrukcje w kształcie domu i kilka półek, dzięki temu mebel wydaje się być lekki.

Na takich półkach domkach fantastycznie będą wyglądały wszystkie zabawki dziecka. Można na nich ustawić książki, żeby zachęcić pociechę do czytania. Sprawdzą się również do eksponowania kolekcji samochodów, lalek i innych ulubionych zabawek. Poza tym mogą z powodzeniem zastąpić zabawki domki, jeśli ułożymy w nich mebelki dziecko może się bawić w dom, korzystając właśnie z takiej półki.

Ważne, żeby półka była solidnie zamontowana oraz znajdowała się na takiej wysokości, aby dziecko mogło z niej swobodnie korzystać. Jeżeli potrafimy majsterkować możemy kupić półkę domek zrobioną z surowego drewna i pomalować ją dowolnie, tak jak chcemy lub jak się podoba dziecku. Dzięki temu stworzymy unikatowy mebel do pokoju swojej pociechy. A kiedy dekoracja półki się znudzi możemy ponownie ją przemalować.

Przed zakupem należy sprawdzić, z jakich materiałów półka została zrobiona. Większość producentów używa bezpiecznych dla dzieci farb i klejów, mebel powinien posiadać odpowiednie atesty. Do pokoju dziecka lepiej wybierać półki z naturalnych materiałów, drewniane modele będą trwałe i łatwo je odnowić. Metalowe meble też są dobrym wyborem, ponieważ są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

Półki dla dzieci w kształcie domków – materiały

Półki domki mogą być produkowane z następujących materiałów:

  • lite drewno
  • płyta meblarska
  • metal

Ceny półek dla dzieci w kształcie domków

Najtańsza półka domek kosztuje tylko kilka złotych, najdroższa może kosztować nawet około1600 zł. Jeśli zdecydujemy się na zestaw takich półek lub chcemy kupić kilka sztuk domków, to trzeba wziąć pod uwagę większy koszt. Warto porównywać oferty w różnych sklepach, można trafić na promocje lub zestawy w atrakcyjnych cenach.

Opinie o Półki dla dzieci w kształcie domków – praktyczne i ozdobne rozwiązania - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

22 − = 14

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com