Meble tarasowe metalowe – kiedy się sprawdzą?

meble na taras z metalu

4.0 Opinie (1)
  • taras
  • meble na taras
meble na taras z metalu

Metalowe meble są trwałe, odporne na czynniki atmosferyczne i solidne, dzięki temu świetnie się sprawdzą na tarasie. Wiele modeli ma funkcję składania, przez co nie potrzebujemy dużo miejsca do ich przechowywania.

Meble metalowe na taras – dobry wybór na lata

Chcąc kupić wytrzymałe meble na taras warto rozważyć meble metalowe, do wyboru mamy modele produkowane z aluminium, stali czy żeliwna. Bogata oferta umożliwia wybranie odpowiednich mebli pasujących stylem do każdego tarasu. Mogą być proste w formie i nowoczesne lub fantazyjne i zdobione. Aranżując taras warto też zwrócić uwagę na to, jaki styl mamy we wnętrzu, gdyż przestrzenie się przenikają i powinny być spójne. Do wyboru mamy meble w odcieniach naturalnie metalowych lub w szerokiej gamie kolorystycznej. Meble z aluminium są bardzo lekkie, a stalowe i żeliwne ciężkie.

Metal jest bardzo odporny, a producenci oferują meble, które są najczęściej fabrycznie malowane proszkowo, dzięki czemu mają jeszcze lepsze parametry. Meble metalowe są odporne na wilgoć, uszkodzenia i dobrze znoszą zmiany temperatur, więc odpowiednio zabezpieczone mogą zostać na tarasie przez cały rok. Nie musimy ich też specjalnie pielęgnować czy konserwować, a jeśli po latach użytkowania będą tego wymagały, możemy je pomalować i zyskają nowe życie.

Nasłonecznienie tarasu ma spore znaczenie przy wyborze mebli z metalu, ponieważ jeśli mamy taras południowy, meble metalowe będą się nagrzewać, co nie jest ani bezpieczne, ani komfortowe. Należy się zastanowić, czy będą dobrym wyborem na taki taras, ale dobrą alternatywą są meble metalowe połączone z innymi materiałami: drewnem lub tworzywem sztucznym. Możemy też dodatkowo dokupić tekstylne siedziska i poduchy, nie tylko ochronią nas przed ewentualnym poparzeniem, ale będą również estetycznym akcentem.

Meble na taras z metalu – zalety i wady

Zalety mebli tarasowych z metalu to między innymi:

  • trwałość i wytrzymałość
  • odporność na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne
  • bogaty wybór form, kolorów i materiałów
  • żeliwne i stalowe modele są ciężkie i stabilne
  • aluminiowe są lekkie i łatwe w przenoszeniu

Natomiast wady takich mebli to:

  • najczęściej wysoka cena
  • nagrzewają się na słońcu

Ceny mebli tarasowych z metalu

Koszt mebli metalowych uzależniony jest od materiałów, z jakich są wykonane oraz ich jakości. Najtańsze krzesło metalowe do ogrodu kupimy za ok. 60-70 zł. Najdroższe zestawy to połączenie aluminium i drewna teak, a ceny mogą sięgać ponad 20 tysięcy złotych.

Opinie o Meble tarasowe metalowe – kiedy się sprawdzą? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

47 − 38 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com