Łazienka z podziałem na strefy – gdzie się sprawdzi?

łazienka z podziałam na strefy

4.0 Opinie (1)
łazienka z podziałam na strefy

Strefa mokra i sucha, przestrzeń sanitarna i kąpielowa, miejsce na zbieranie prania i przechowywanie kosmetyków - to wszystko powinna zawierać wygodna łazienka, przystosowana do trybu życia wszystkich domowników. 

Jak wydzielić strefy w łazience? Czy potrzebne są ścianki lub murki? I czy mała łazienka, też może mieć strefy? 

Sprawdź!

Mała łazienka - jak urządzić?

Mała łazienka to duże wyzwanie, nie tylko na etapie projektu, ale również w trakcie urządzania. Jak urządzić małą łazienkę, żeby była funkcjonalna, nowoczesna i optycznie większa? Istnieje wiele pomysłów, na to, jakie meble wykorzystać, jak ustawić armaturę łazienkową oraz jakie dodatki umieścić w łazience. 

Już na etapie malowania ścian wodoodpornymi farbami powinniśmy zastanowić się jaki kolor będzie dominował w naszej łazience. Jeśli lubimy jasne pomieszczenia i zależy nam na optycznym powiększeniu łazienki, to powinniśmy się zdecydować na jakiś odcień koloru białego. Jest ich jednak tak wiele, że bez problemu powinniśmy znaleźć barwę dla siebie. 

Innym pomysłem na powiększenie małej łazienki i estetyczne jej wykończenie będzie wykorzystanie mebli bez uchwytów. Tak zwane gładkie fronty, które dodatkowo będą pomalowane na wysoki połysk, sprawią, że światło dzienne lub sztuczne będzie odbijało się od lakierowanych powierzchni.

Jeśli zależy nam na tym, aby zmieścić pralkę, to najlepiej zamówić model do zabudowy i ukryć ją w szafce łazienkowej. Taki zabieg pozytywnie wpłynie na wygląd tego pomieszczenia.

Dylemat - wanna czy prysznic to podstawowe zagadnienie podczas urządzania małej łazienki. Jeśli nie jesteśmy w stanie zdecydować się na jedno rozwiązanie, możemy połączyć obie te rzeczy. Odpowiednio wyprofilowana wanna w łazience, może mieć zainstalowaną szybkę lub zasłonę prysznicową. My w ten sposób zyskamy 2w1 - wannę z prysznicem.

Ostatnim pomysłem na urządzenie małej łazienki jest podzielenie jej na strefy. Dzięki temu uporządkujemy przestrzeń, a łazienka będzie bardzo funkcjonalna.

Podział na strefy w łazience - czy to konieczne?

Podział na strefy w łazience jest kluczową kwestią podczas jej projektowania. Dzięki oddzieleniu strefy mokrej (wanna, prysznic) od strefy suchej (toaletka, ręczniki, kosz na pranie) zyskamy dobrze uporządkowane pomieszczenie, które nie będzie wymagało dodatkowego sprzątania. Po kąpieli wystarczy przetrzeć jedynie okolice wanny i nie trzeba czyścić całej łazienki. 

Inną strefą funkcjonalną, którą można zaaranżować w łazience, jest strefa z WC. Można ją oddzielić niewielkim murkiem, ścianą działową lub barierką, na której będą wisiały ręczniki.

Łazienka z podziałem na strefy - jak to zrobić?

Łazienka z podziałem na strefy nie wymaga dzielenia łazienki dodatkowymi ściankami. Oczywiście, jeśli dysponujemy dużą łazienką, możemy zastosować wydzielenie stref za pomocą przeszklonej ściany lub niewielkiego murku. Nie jest to jednak konieczne! Strefy można wyznaczyć również za pomocą:

  • wyróżniającego się koloru ściany, np. strefa sucha może być kolorowa, a strefa mokra biała,
  • innej podłogi - w jednym miejscu mogą być ułożone jasne płytki, a w innym kolorowe dywaniki,
  • mebli łazienkowych - wystarczy je ustawić tak, aby oddzielały wybrane strefy
  • dodatków, na przykład modnej drabiny drewnianej, która może służyć jako wieszak na ręczniki lub szlafroki.

Łazienka z podziałem na strefy sprawdzi się w małej oraz dużej łazience, a dzięki nim, korzystanie z tego pomieszczenia będzie w pełni funkcjonalne i przyjemne.

Opinie o Łazienka z podziałem na strefy – gdzie się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

36 − 32 =

Podobne