Witryna do salonu – z jakiego materiału wybrać?

Witryna do salonu - z jakiego materiału wybrać?

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • witryna
Witryna do salonu - z jakiego materiału wybrać?

Jeśli zdecydujemy się na zakup witryny do salonu, warto się zastanowić, z jakiego materiału powinna być wykonana. Istotne jest, w jaki stylu mamy urządzone wnętrze oraz jakim budżetem dysponujemy, ale nie tylko to jest ważne.

Na rynku jest bardzo duży wybór - możemy wybierać spośród witryn drewnianych, z płyty, metalowych czy szklanych. Poza ceną warto się zastanowić, w jakim stylu chcemy mebel i do czego nam będzie służył, czy będziemy tam przechowywać ciężkie przedmioty, jak książki lub zastawę, czy drobiazgi, które pragniemy wyeksponować, takie jak obiekty kolekcjonerskie, pamiątki z podróży czy rodzinne. To powinno zawęzić poszukiwania mebla do jednej z grup.

Witryny z litego drewna

Najdroższe są meble drewniane, ale nie tylko cena ma znaczenie. Witryna wykonana z drewna jest solidna, więc świetnie się sprawdzi w roli biblioteczki, pomieści dużo ciężkich książek, ale warto sprawdzić czy półki są również drewniane i wytrzymają obciążenie. Takie meble są niewątpliwie wytrzymałe i posłużą nam wiele lat, ale są ciężkie, więc trudno je samemu przestawić. Jeśli się zdecydujemy na drewnianą witrynę, nawet po latach, kiedy się zniszczy można ją odnowić, pomalować, ozdobić i nadać jej nowe życie.

Witryny z płyty meblarskiej

Meble z płyty oferują duży wybór, mogą być lakierowane, fornirowane, laminowane. Są lżejsze niż drewniane, a gdy się zniszczą to można wymienić uszkodzony element lub cały mebel. Są też modele łączące płytę z elementami drewnianymi. Ich ceny są niższe, więc jak się znudzą można wymienić na nowy model. Wielu producentów produkuje meble z płyty, które do złudzenia przypominają drewniane. Witryny lakierowane na wysoki połysk wyglądają elegancko w klasycznych i nowoczesnych wnętrzach.

Witryny metalowe

Świetną opcją do salonów w klimacie loftowym czy industrialnym są meble metalowe. Mogą być w różnych kolorach, z dodatkami drewna, szklanymi drzwiami i półkami. Zamiast przeszklonych drzwi mogą być siatki metalowe, są też modele na wysokich nóżkach oraz postarzane. Takie witryny nadają charakteru surowym wnętrzom.

Witryny szklane

Podobne są do witryn metalowych, bo najczęściej ramę mają wykonaną z metalu lub cienkiego drewna. Przypominają apteczne lub sklepowe gabloty i dobrze w nich prezentują się kryształy, kieliszki, czy porcelana. Pasują do wnętrz nowoczesnych, ale nie tylko, w salonie połączonym z jadalnią mogą pełnić funkcję przechowywania zastawy. Szklane witryny można wykorzystać, jako ścianki, jeśli chcemy zrobić podział salonu ze względu na funkcję, na przykład wydzielić część wypoczynkową od jadalnianej. Są lekkie i proste, więc idealnie nadają się do małych i ciemnych pomieszczeń. Dodatkowo, jeżeli w witrynie są podświetlone półki rozjaśniają wnętrze, wyglądają efektownie i bardziej eksponują przedmioty wewnątrz.

Jak już zdecydujemy się na materiał z jakiego jest wykonana witryna, należy dopasować ją do wnętrza. Wybrać wymiar, kolor, formę i styl, ale też czy drzwiczki będą z systemem cichego zamykania lub push to open, a może zależy nam na podświetleniu. Warto też dobrać odpowiednie wnętrze mebla, rozmieszczenie i ilość półek. Wszystkie te decyzje zapewnią nam, że wybrany model spełni nasze oczekiwania. Bez względu na to, z jakiego materiału kupimy witrynę dobrze zapoznać się z informacją producenta, jak pielęgnować mebel, żeby służył nam przez długi czas i wyglądał pięknie.

Ceny witryn

Ceny witryn w dużej mierze zależą użytego materiału. Najtańsze są z płyty i możemy kupić już za ok. 200 zł. Najdroższe są witryny z litego drewna, ceny mogą sięgać nawet 10 000 zł. Warto szukać promocji oraz porównywać meble z różnych sklepów.

Opinie o Witryna do salonu – z jakiego materiału wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 75 = 80

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com