Meble tarasowe drewniane – plusy i minusy

meble tarasowe drewniane

0.0 Opinie (0)
 • taras
 • meble na taras
meble tarasowe drewniane

Wybierając meble na taras warto zwrócić uwagę na modele drewniane. Wyglądają pięknie i są trwałe, ale wymagają regularnej pielęgnacji i konserwacji. Dodatkowym plusem są meble drewniane, które można składać.

Meble drewniane na taras – dlaczego warto je wybrać?

Drewniane meble idealnie pasują do otaczającej taras zieleni oraz współgrają z wieloma stylami, odpowiednio wybrane modele będą pasowały do tarasu nowoczesnego, klasycznego oraz loftowego. Do wyboru mamy meble wypoczynkowe i jadalne, mogą mieć prostą formę lub być bardziej wymyślne. Niektóre modele można składać i dzięki temu zajmują mniej miejsca. To duży plus, jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca na tarasie oraz do przechowywania mebli, również poza sezonem.

Wybierać możemy meble z drewna rodzimego: sosnowe, dębowe, czy akacjowe lub droższe wersje z drewna egzotycznego. Bez względu na to, jakie drewno wybierzemy mamy pewność, że meble będą wyglądały pięknie, każdy gatunek ma inne wybarwienie i rysunek drewna. Zaletą mebli z drzew egzotycznych są ich lepsze parametry, charakteryzują się większą odpornością na wilgoć i warunki atmosferyczne. Przez co są odporne na grzyby i nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji i konserwacji, są też bardzo wytrzymałe.

Meble drewniane na taras – odpowiednia pielęgnacja

Jeśli zdecydujemy się na meble drewniane, to musimy się liczyć z tym, że wymagają regularnej pielęgnacji oraz konserwacji. Meble z rodzimego drewna należy bardziej chronić przed wilgocią, lepiej się sprawdzą na tarasach zadaszonych, a poza sezonem warto przechowywać je w suchym i przewiewnym pomieszczeniu. Meble drewniane należy zabezpieczyć już od pierwszego sezonu, a można to zrobić: olejem, woskiem lub lakierem, w zależności od preferencji. Większość mebli jest fabrycznie zaimpregnowana, dlatego zawsze sprawdzajmy lub pytajmy, w jaki sposób są zabezpieczone, żeby wiedzieć, czym kontynuować konserwację.

Meble tarasowe z drewna egzotycznego są bardziej odporne na wilgoć, więc nie trzeba o nie dbać tak bardzo, jak o meble z drzew polskich. Poza tym lepiej znoszą niską temperaturę i niekorzystne warunki atmosferyczne, więc można je trzymać poza sezonem na zewnątrz, ale najlepiej pod przykryciem.

Meble tarasowe drewniane – zalety i wady

Zalety mebli drewnianych na taras to między innymi:

 • są eleganckie i piękne
 • drewno jest modne i pasuje do każdego stylu
 • są przyjemne w dotyku
 • można je odświeżyć lub pomalować na inny kolor
 • niektóre modele można składać

Natomiast wady takich mebli to:

 • mogą pękać i się odkształcać
 • wymagają regularnej pielęgnacji i konserwacji
 • wysoka cena
 • są raczej ciężkie

Ceny mebli drewnianych na taras

Najtańsze krzesło drewniane na taras kupimy już od 50 złotych. Najdroższe są meble tarasowe są z drewna egzotycznego, a zestaw mebli ekskluzywnych może kosztować do 50 tysięcy złotych. Dlatego warto kupować meble drewniane poza sezonem oraz szukać w różnych sklepach i porównywać ceny, bo możemy trafić na dobrą ofertę.

Opinie o Meble tarasowe drewniane – plusy i minusy - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 2 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstoc.com