Meble do przedpokoju – rodzaje

meble do przedpokoju

4.0 Opinie (1)
  • przedpokój
meble do przedpokoju

Przedpokój jest pierwszym miejscem, które widzimy wchodząc do domu lub wprowadzając gości. Dlatego bardzo ważne jest, żeby to pierwsze wrażenie było przyjemne i zapraszało do wejścia dalej. Możemy też potraktować przedpokój jako mieszkanie w pigułce i w tym małym wnętrzu zawrzeć styl panujący w całym domu.

Przedpokój – dobra aranżacja

Urządzając przedpokój warto podejść do tego pragmatycznie i dostosować tę niewielką przestrzeń do naszych potrzeb oraz stylu, jaki panuje we mieszkaniu. Możemy urządzić przedpokój na dwa różne sposoby: ukryć miejsce do przechowywania lub wybrać otwarte modele mebli. Jeśli nie chcemy, żeby kurtki i buty były na widoku, to lepiej do przedpokoju wybrać szafy oraz zamykane szafki. Nawet spora szafa, która na froncie będzie miała lustro nie przytłoczy wnętrza.

Jeżeli nie przeszkadzają nam ubrania wiszące na wieszakach czy buty na półkach lub lubimy, gdy mamy potrzebne rzeczy pod ręką, to sprawdzą się meble otwarte. Nie oznacza to, że przedpokój będzie nieelegancki, ponieważ meble mogą być atrakcyjne, ozdobne lub oryginalne. Zamiast klasycznego wieszaka możemy wybrać designerski wariant z motywem roślinnym lub zwierzęcym, dzięki temu zyskujemy piękny oraz praktyczny mebel. Również lustra czy szafki na buty mogą być ozdobą przedpokoju.

Innym wyjściem jest zamówienie mebli na wymiar, które dokładnie dopasujemy do naszego przedpokoju. Meble na wymiar będą idealne do niewymiarowych wnęk oraz pomieszczeń o zaburzonych proporcjach - będą doskonale dopasowane do wnętrza oraz wizualnie poprawią jego wymiary. Bardzo ważne, aby meble w przedpokoju nie utrudniały komunikacji, otwierania drzwi i nie przeszkadzały w swobodnym z niego korzystaniu. Możemy też pobawić się kolorami, materiałami i fakturami - przedpokój nie musi być nudny, monochromatyczny czy stonowany. Powinien odzwierciedlać nasz charakter, gust oraz styl. Jeśli posiadamy odrobinę zdolności manualnych, możemy samemu zrobić jakiś unikalny akcent w przedpokoju, na przykład ozdobić ramę lustra, pomalować wieszak czy zrobić skrzynię z siedziskiem.

Meble do przedpokoju – rodzaje

W każdym przedpokoju powinny się znaleźć pewne rodzaje mebli, które ułatwią nam przechowywanie odzieży, obuwia oraz innych akcesoriów. Takie meble to między innymi:

  • szafka na buty
  • wieszak/półki
  • ławka/siedzisko
  • fotel/krzesło
  • szafka/stolik/konsola
  • lustro
  • regał
  • szafa

W zależności od rozmiaru przedpokoju oraz naszych potrzeb, możemy indywidualnie wybrać, które meble mają się w nim znaleźć. Niektóre meble do przedpokoju mają połączone funkcje i są kompilacją dwóch lub trzech mebli w jednej bryle. Na pewno obowiązkowo w tym pomieszczeniu muszą znaleźć się lustro oraz wieszak. Dobrze też znaleźć w przedpokoju miejsce, gdzie usiądziemy podczas zmiany obuwia, jest to wygodne i bezpieczne. Przyda się również mebel, na którym możemy odłożyć klucze, torebkę czy listy. W małych wnętrzach często trzeba iść na kompromis i wybrać mniejsze meble, wysokie, ale wąskie lub podwieszane. Natomiast w dużych przedpokojach możemy sobie pozwolić na wydzielenie strefy przechowywania oraz odpoczynku, gdzie znajdzie się miejsce na wygodny fotel i stolik.

Ceny mebli do przedpokoju

Możemy kupić pojedyncze meble lub całe zestawy. Najtańszy wieszak kosztuje zaledwie klika złotych. Więcej zapłacimy za komplety mebli lub designerskie modele, których ceny mogą sięgać nawet około 9 tysięcy złotych.

Opinie o Meble do przedpokoju – rodzaje - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

71 − = 62

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com