Półki dla dzieci w kształcie pojazdów – praktyczne i ozdobne rozwiązania

półka w kształcie samochodu

0.0 Opinie (0)
  • półka
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
półka w kształcie samochodu

Na pewno każdy chłopczyk ucieszy się z półki w kształcie samochodu, pociągu lub ciężarówki, ale i dziewczynka może być zadowolona z takiego mebla. Wybór jest tak duży, że bez problemu znajdziemy odpowiedni model dla każdego dziecka.

Półki dla dzieci w kształcie pojazdów – dlaczego warto zdecydować się na taki rodzaj półki?

Półki samochody mogą być konturem auta, można spotakć też modele, gdzie tylko tył półki jest kształcie samochodu. Półki dostępne są z surowego materiału lub pomalowane na różne kolory lub we wzory. Mogą mieć ogranicznik albo stać na kółkach, dzięki czemu dziecko może dowolnie przestawiać mebel.

Innym świetnym rozwiązaniem są półki w kształcie auta z przegródkami, które tworzą miejsce na kolekcje resorówek. Można dowolnie zestawiać kilka półek pojazdów lub wybrać gotowe zestawy. Przed zakupem zawsze trzeba sprawdzić, czy mebel posiada odpowiednie atesty oraz z jakich materiałów półka została zrobiona i czy jest bezpieczna dla dziecka.

Półki mogą przypominać autobus, ciężarówkę, sportowy samochód, pociąg, wywrotkę czy koparkę. Do wyboru mamy modele w różnych rozmiarach i wariantach, dzięki temu bez problemu znajdziemy odpowiednią półkę. Dla najmłodszych dzieci lepsze będą modele bez ostrych rogów, a półki pojazdy często takie właśnie są. Dla starszych dzieci można wybrać model, który z pomocą dorosłego może sam złożyć i pomalować tak, jak chce. Każda półka powinna być odpowiednio zamontowana: solidnie i na takiej wysokości, żeby dziecko mogło swobodnie sięgać po przedmioty.

Półka dla dzieci w kształcie pojazdu – materiały

Półki w kształcie pojazdów są produkowane głównie z następujących materiałów:

  • lite drewno
  • płyta meblarska

To bardzo mały wybór, ale za to dobry, ponieważ naturalne materiały są najlepsze na meble dla dzieci. Drewniane meble są bardzo trwałe oraz przyjazne, a jeśli przy zabawach się zniszczą, można je łatwo odnowić. Producenci oferują ciekawe dodatki do półek pojazdów, mogą być z wbudowanym oświetleniem lub z atrakcyjnymi elementami, jak gumowe kółka, czy połączenie lokomotywy z wagonami.

Ceny półek dla dzieci w kształcie pojazdów

Najtańsza półka pojazd kosztuje ok. 20 złotych, ale najdroższa może kosztować w granicach 1600 zł. Kupując zestaw półek wydatek może być większy, ale zyskujemy więcej miejsca na zabawki. Warto porównywać podobne modele w różnych sklepach, bo można trafić na promocje albo kupić taniej półkę z surowego drewna i ozdobić ją samodzielnie lub z dzieckiem.

Opinie o Półki dla dzieci w kształcie pojazdów – praktyczne i ozdobne rozwiązania - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 4

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com