Wanna narożna – dlaczego warto?

wanna narożna

4.0 Opinie (1)
  • wyposażenie łazienki
  • łazienka
wanna narożna

Wanna narożna jest dobrym rozwiązaniem, jeśli lubimy długie kąpiele lub marzymy o wannie dwuosobowej. Wanna kojarzy się też z dodatkowym wyposażeniem, takim jak bicze wodne lub całym system do hydromasażu. Przyjrzyjmy się lepiej rodzajom, głównym zaletom oraz zastosowaniom wanny narożnej.

Wanna narożna - w takiej łazience sprawdzi się najlepiej!

Podczas projektowania naszej łazienki, może okazać się, że układ mebli oraz armatury łazienkowej pozwoli nam jedynie na ustawienie wanny w rogu pomieszczenia. Właśnie wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wanna narożna. Będzie ona również elementem dekoracyjnym, a na pewno bardzo funkcjonalnym. 

Małe łazienki również dobrze jest wyposażyć w wannę narożną - w tym wypadku jednak, lepiej zdecydować się na asymetryczną wersję. Ma ona to do siebie, że najlepiej wykorzysta wolną przestrzeń, nawet w bardzo małej łazience. A jeśli koniecznie chcemy mieć wannę, ale miejsca mamy bardzo niewiele, możemy zastanowić się nad wanną narożną robioną na wymiar.

Łazienka, która ma pełnić głównie rolę domowego SPA, również może posiadać wannę narożną. Dodajmy do niej koniecznie system hydromasażu, a łazienka będzie miejscem relaksu i odprężenia.

Wanna narożna, a wanna przyścienna - główne różnice

Czy wanna narożna zawsze musi być przyścienna? Odpowiedź jest bardzo prosta - nie. Występują również wanny narożne wolnostojące, a różnią się od wanny przyściennej głównie tym, że nie są wtedy montowane do ściany.

Takie rozwiązanie daje nam większy wachlarz możliwości, podczas projektowania łazienki i zarządzania przestrzenią w tym pomieszczeniu.

Wanna narożna i jej rodzaje

Wanna narożna, to nie tylko symetryczna armatura ustawiona w rogu łazienki. Na rynku możemy spotkać wiele rodzajów wanny narożnej. Należą do niej między innymi: wanna narożna wolnostojąca, wanna mocowana do ściany, wanna narożna asymetryczna, wanna do zabudowy (możemy wtedy obudować ją płytkami lub drewnem), wanna robiona na wymiar.

Dodatkowo, do naszej wanny narożnej możemy dobrać udogodnienia, takie jak: system hydromasażu, siedziska, uchwyty, czy zagłówki.

Z czego może być wykonana wanna narożna?

Najpopularniejszym tworzywem wykorzystywanym podczas produkcji wanien narożnych jest akryl - plastyczny materiał, który łatwo zmienia kształt. Ma również tę zaletę, że wanny akrylowe są najtańsze na rynku. Nieco droższe są wanny narożne wykonane ze stali emaliowanej oraz konglomeratu. Możliwe jest też wykonanie wanny narożnej kamiennej, jednak cena tego rozwiązania jest już dużo wyższa.

Wanna narożna - zalety

Największą zaletą wanny jest to, że dekoruje pomieszczenie, w której się znajduje. Dodatkowo, najpopularniejszą wanną narożną jest ta dwuosobowa, co daje poczucie luksusu oraz dużego komfortu podczas kąpieli. 

Wanna narożna występuje w wielu rodzajach - symetryczna będzie idealna do większych łazienek - a jej asymetryczna wersja wpasuje się w każdy, nawet najmniejszy kąt pomieszczenia. 

Wannę można również dowolnie zabudować - położyć płytki na obudowie lub wykonać obudowę z drewna. Takie rozwiązanie nada wannie ciekawszy wygląd, a łazienka zyska na designie.

Wanna narożna - wady

Nie każdy materiał nadaje się do wykonania wanny narożnej, więc jeśli marzymy o wannie z drewna, wanna narożna nie będzie najlepszym pomysłem. Natomiast jeśli nasz budżet jest ograniczony, to wanna z kamienia może okazać się zbyt ekstrawaganckim pomysłem aranżacji łazienki.

Weźmy pod uwagę również fakt, że większe modele wanien narożnych będą uciążliwe podczas czyszczenia. Dotarcie do rogu wanny i dokładne umycie tej powierzchni, może wymagać od nas korzystania z dodatkowych akcesoriów sprzątających.

Opinie o Wanna narożna – dlaczego warto? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 4 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com