Meble tarasowe z technorattanu – co warto wiedzieć kupując?

meble tarasowe z technorattanu

4.0 Opinie (1)
  • taras
  • meble na taras
meble tarasowe z technorattanu

Meble z technorattanu są bardzo modne i eleganckie. Lepiej się sprawdzą na dużych tarasach, ponieważ z reguły zajmują sporo miejsca. Zaletą mebli z technorattanu jest to, że są modułowe i możemy dowolnie je przestawiać według potrzeb. Poza tym są trwałe, odporne na czynniki atmosferyczne i można je kupić w przystępnej cenie.

Meble na taras z technorattanu – na co zwrócić uwagę?

Technorattan to wzmocnione włókno polietylenowe HPDE lub poliuretan. Meble wyprodukowane z technorattanu mają świetne parametry, charakteryzują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne, wilgoć, zabrudzenia i uszkodzenia. Do wyboru mamy modele ze splotami wzorowanymi na meblach z rattanu, plecionki mogą być płaskie lub półokrągłe. Meble z technorattanu są głównie dużych rozmiarów, więc świetnie się sprawdzą na dużych tarasach. Na małe powierzchnie można wybrać ciekawe modele, w ofercie są ażurowe meble z technorattanu, które sprawiają wrażenie lekkich oraz zajmują mniej miejsca.

Wybierając meble na taras z technorattanu warto też zwrócić uwagę na ich stelaż. Do wyboru mamy tańszą konstrukcję stalową lub droższą aluminiową. Dodatkowo metal może być zabezpieczony przed korozją. Kupując meble z technorattanu warto zapłacić więcej, wtedy mamy pewność, że jakość materiałów jest lepsza, a meble będą nam dłużej służyły. Dzięki metalowej konstrukcji meble z technorattanu są stabilniejsze.

Meble na taras z technorattanu są mało wymagające, nie musimy ich specjalnie pielęgnować czy konserwować. Wystarczy od czasu do czasu przemyć je szmatką, używając wody z delikatnym detergentem lub myjką ciśnieniową. Mebli z technorattanu nie musimy chować na zimę, wystarczy je przykryć i bez problemu wytrzymają. Dlatego są świetnym wyborem, jeśli nie mamy miejsca do przechowywania mebli z tarasu poza sezonem oraz nie chcemy im poświęcać zbyt dużo czasu na ich pielęgnację.

Żeby meble z technorattanu pasowały do naszego stylu można kupić kolorowe dodatki, takie jak: siedziska, poduszki i pledy. Dzięki temu ożywimy stonowane meble i nadamy im charakteru. Meble z technorattanu możemy kupować osobno lub wybrać gotowy komplet, producenci oferują również meble modułowe, które możemy elastycznie zestawiać i bez problemu dokupić kolejne elementy pasujące do całości.

Meble z technorattanu na taras – zalety i wady

Jako ich zalety warto wymienić:

  • nie wchłaniają wilgoci i nie odbarwiają się
  • są odporne na warunki atmosferyczne
  • posiadają stelaż metalowy, przez co są stabilne
  • mogą zimować na tarasie

Natomiast wady tych mebli to:

  • są duże i zajmują sporo miejsca
  • sztuczny materiał

Ceny mebli na taras z technorattanu

Najtańsze krzesło z technorattanu kupimy już za ok. 60 zł, ale warto kupić modele lepszej jakości i trwałe w wyższych cenach. Korzystniej kupić gotowy zestaw mebli, a najdroższe komplety mogą kosztować nawet 15000 zł. Wysokość ceny zależy od materiałów, z jakich są wykonane oraz ich jakości.

Opinie o Meble tarasowe z technorattanu – co warto wiedzieć kupując? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

67 − = 60

Podobne