Szafa z drewna naturalnego – wady i zalety

szafa drewniana

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • szafa do sypialni
szafa drewniana

Często wybierając szafę do sypialni od razu myślimy o szafie drewnianej. Jednak czy warto wybrać takie rozwiązanie? Jakie są plusy i minusy naturalnych mebli?

Rodzaje szaf drewnianych 

Za nim przejdziemy do plusów i minusów szaf z drewna naturalnego, warto zaznaczyć, że istnieje kilka rodzajów takich szaf i są to:

  • szafy przesuwne
  • szafy dwudrzwiowe 
  • szafy garderobiane 
  • szafy harmonijkowe 
  • szafy ażurowe 

Każdy z tych rodzajów szaf różni się między sobą głównie systemem otwierania drzwi. Szafy przesuwne to najpopularniejszy typ szaf do sypialni i raczej nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak działają. Podobnie jak z szafami przesuwnymi szafy dwudrzwiowe również są popularne i wszyscy wiemy, jak wyglądają. 

Szafy garderobiane są bardzo zróżnicowane, bierze się to głównie stąd, że zazwyczaj są robione na wymiar i to klienci decydują o ich wyglądzie oraz wyposażeniu wnętrza. Szafy harmonijkowe i ażurowe to najrzadziej wybierane modele do sypialni. Jednak widać jak z roku na rok ich popularność wzrasta. 

Wady i zalety szafy drewnianej 

Drewno to piękny, elegancki i ponadczasowy surowiec. Doskonale się prezentuje i wprowadza wyjątkowo klimat do pokoju. Drewno to materiał również bardzo uniwersalny dlatego pasuje do wielu wnętrz. Ciemne odmiany drewna idealnie zgrywają się z loftowym i industrialnym stylem. Z kolei jasne warianty nadają się do skandynawskich, nowoczesnych i stylizowanych na boho wnętrz. 

Wadą drewna litego jest jego dość trudna obróbka ze względu na duże ilości sęków i różnych naturalnych pęknięć. Do tego meble drewniane nie należą do najtańszych zwłaszcza w porównaniu do płyt wiórowych czy pilśniowych. 

Warto zainwestować w szafę z drewna naturalnego?

Czy warto kupić taką szafę? To zależy od tego, jaki mamy budżet i oczekiwania. Jeżeli szukamy majestatycznego mebla, który będzie ozdobą sypialni i mamy na to finanse to jak najbardziej warto kupić szafę z drewna litego. Jednak w przypadku, gdy nasz budżet jest ograniczony, to warto postawiać na solidne łóżko a kupić tańszą szafę z materiałów drewnopodobnych. Większość szaf jest wykonywana z płyt MDF, które są solidne oraz wytrzymałe, a dzięki elastyczności łatwe w obróbce i znacznie tańsze. 

Opinie o Szafa z drewna naturalnego – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + 6 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com