Prostokątny stół do jadalni – kiedy się sprawdzi?

stół do jadalni prostokątny

4.0 Opinie (1)
  • stół jadalniany
  • stół do jadalni
stół do jadalni prostokątny

Prostokątny stół to najczęściej wybierany kształt do jadalni. Dlaczego jest taki popularny? Jakie są plusy i minusy takiego stołu? Kiedy postawić na takie rozwiązanie?

Prostokątny stół do jadalni – plusy i minusy 

Ogromnym plusem takiego kształtu stołu jest to, że można go postawić w każdym miejscu w jadalni. Będzie dobrze wyglądał na środku pokoju, ale też przy oknie czy przy ścianie. Dzięki temu na co dzień może stać przy ścianie, żeby nie zajmował miejsca, a gdy przyjdą goście, można go przestawić w inne miejsce. Dodatkowo taki stół jest bardzo uniwersalny, dlatego nada się do wielu wnętrz. 

Minusem prostokątnego stołu jest to, że utrudnia rozmowy siedzącym na przeciwległych stronach. Gdy jest duża liczba gości, to nie wszyscy się dobrze widzą przy takim stole. Takie stoły zajmują też sporo miejsca, dlatego do małych przestrzeni lepiej sprawdzi się wariant kwadratowy lub okrągły. 

Prostokątny stół do jadalni – kiedy się sprawdzi?

Prostokątny stół to bardzo uniwersalny mebel wpasuje się w każdy styl. Dobrze wygląda, gdy jest zrobiony z drewna, materiału drewnopodobnego, płyty meblowej oraz szkła. Idealnie nadaje się do jadalni urządzonej zarówno w zimnym stylu skandynawskim, jak i rustykalnym przepychu. Fani stylu industrialnego czy nowoczesnego również będą z niego zadowoleni. 

Taki stół może być wyposażony w szuflady, w których można przechowywać drobne akcesoria kuchenne lub obrusy czy ścierki. Dodatkowo można stół prostokątny kupić w wersji rozkładanej. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, gdy nie potrzebujemy bardzo dużego stołu na co dzień, ale na specjalne okazje przydaje się stół na kilkanaście osób. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stołu prostokątnego?

Gdy kupujemy taki stół, to warto wcześniej dokładnie sprawdzić jaki rozmiar swobodnie zmieści się w naszej jadalni. Można spisać dokładne wymiary pokoju i zapytać konsultanta w sklepie meblarskim, jaki stół będzie odpowiedni lub zamówić taki mebel na wymiar. Warto korzystać również z indywidualnej i bezpłatnej wyceny, jaką oferują niektóre firmy, to pozwoli zaplanować budżet na taki wydatek.  

Opinie o Prostokątny stół do jadalni – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

18 − = 11

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com