Modne kolory w przedpokoju. Sprawdź, jak pomalować przedpokój!

Modne kolory w przedpokoju. Sprawdź, jak pomalować przedpokój!

0.0 Opinie (0)
  • przedpokój
  • szafa do przedpokoju
Modne kolory w przedpokoju. Sprawdź, jak pomalować przedpokój!

Malowanie przedpokoju może być ekscytującym projektem, który odmieni wygląd całego wnętrza. Aby stworzyć modny i stylowy przedpokój, warto zapoznać się z najnowszymi trendami w kolorach wnętrzarskich.

Jaki kolor został okrzyknięty Kolorem Roku 2023 i czy warto pomalować nim ściany w przedpokoju?

Sprawdź!

Mały przedpokój - postaw na te kolory!

Malowanie małego przedpokoju może być wyzwaniem, ale odpowiedni kolor optycznie powiększy tę przestrzeń. Idealnie sprawdzą się tu jasne, naturalne kolory, które dobrze odbijają światło. Szukając koloru, który pasować będzie do naszego wymarzonego, ale niewielkiego przedpokoju, powinniśmy wziąć pod uwagę, między innymi:

  • różne odcienie bieli,
  • farby kremowe,
  • jasne beże,
  • barwy pastelowe (delikatny róż czy błękit).

Dzięki nim nawet mały i ciasny przedpokój będzie wydawał się większy i bardziej przestronny.

Viva Magenta, czy kolor 2023 roku sprawdzi się na ścianach przedpokoju?

Co 12 miesięcy Instytut Pantone wybiera Kolor Roku, a w roku 2023 jest nim odważny Viva Magenta. Jak wygląda ta barwa? Przede wszystkim charakteryzuje się ona dużą jaskrawością, przyciąga uwagę i ożywia przestrzeń, w której jest wykorzystywana. Viva Magenta łączy w sobie dwa kolory: czerwień oraz fiolet. Mieszanka ta jest bardzo intensywna, energetyczna oraz wyrazista.

Kolor ten łączyć możemy z neutralnymi barwami - bielą, jasnym beżem czy szarościami - dzięki temu podkreślimy jej wyjątkowość. 

W przedpokoju kolor Viva Magenta sprawdzi się jako kolor dla jednej ściany lub dodatków. Ze względu na intensywność i jaskrawość tej barwy odradza się pomalowania wszystkich ścian taką farbą. Nasz przedpokój będzie przytłaczał, wyda się mniejszy i ciasny. Jest to ogólna zasada, którą stosować możemy do wszystkich mocnych kolorów.

Kolorowe ściany przedpokoju - jak optycznie pogłębić wnętrze?

Ściany przedpokoju możemy malować dowolnymi kolorami. Wszystko zależy od naszego gustu oraz od stylu, w jakim chcemy wykończyć to pomieszczenie. Jeśli zależy nam, aby przedpokój nie był nudnym, białym pokojem, możemy wykorzystać nasz ulubiony kolor i pogłębić wizualnie to pomieszczenie.

Bez względu na kolor, na jaki się zdecydujemy, powinniśmy pamiętać o tym, że bardzo intensywne barwy, takie jak czerwień, czerń, szmaragd czy granat, najlepiej wypadną w kontraście białego sufitu i jasnej podłogi. Połączenie bieli z mocnym kolorem, zawsze podkreśli dowolną barwę, a pomieszczenie będzie wyglądało na stylowe i przemyślane.

Kolorowy przedpokój. Poznaj modne kolory ścian!

Dysponując większym przedpokojem lub pomieszczeniem połączonym z klatką schodową, możemy pozwolić sobie na wprowadzenie do wnętrza kolorowych ścian. Obecnie bardzo modnymi kolorami, wykorzystywanymi do pokrycia ścian w przedpokojach są, między innymi:

  • mocca,
  • szmaragd,
  • beż,
  • delikatny brąz.

Są to kolory, które odnoszą się do przyrody, natury oraz ekologii. To one wprowadzają do wnętrz harmonię z otaczającym nas światem. Kolory te sprawdzą się najlepiej w domach, w których dba się o zrównoważony styl życia, oparty na wykorzystywaniu ekologicznych tekstyliów, produktów BIO oraz w takich przestrzeniach, które z założenia mają być stylizowane w kierunku rustykalnym czy boho.

Wybierając kolor do naszego przedpokoju, zadbajmy o równowagę pomiędzy intensywnością koloru, światłem dziennym, meblami, dodatkami oraz naszymi preferencjami. Dobrze dobrany kolor ścian, pozwoli nam cieszyć się pięknym przedpokojem przez lata.

Opinie o Modne kolory w przedpokoju. Sprawdź, jak pomalować przedpokój! - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

80 − = 79

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com