Garderoba otwarta – najlepsze pomysły

otwarta garderoba

4.0 Opinie (1)
  • szafa garderobiana
otwarta garderoba

Garderoba otwarta to coraz popularniejsze rozwiązanie w aranżacji przestrzeni mieszkalnej. Jest ona oryginalną alternatywą dla szafy tradycyjnej i sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach.

Jak można ją zaprojektować, aby była nie tylko funkcjonalna, ale również zdobiła sypialnię, salon czy przedpokój?

Zobacz!

Dobrze zorganizowana garderoba otwarta - na co zwrócić uwagę?

Kluczowym elementem projektowania garderoby otwartej jest odpowiednia organizacja jej wnętrza. Powinniśmy więc rozważyć funkcję, jaką będzie dla nas pełniła. To właśnie od tego zależeć będzie, czy zamontujemy w niej więcej półek, szuflad, czy może drążków na wieszaki. W dobrze zorganizowanej garderobie otwartej mogą znaleźć się też elementy dodatkowe, które pomogą nam w segregacji rzeczy, na przykład kosze na buty, stojak na biżuterię czy puf ze schowkiem.

Garderoba otwarta - maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni

Garderoba otwarta robiona na wymiar będzie pasowała do każdego pomieszczenia, ponieważ nawet o najmniejszym elemencie, możemy decydować sami. Wykorzystajmy zatem każdy centymetr powierzchni, szczególną uwagę zwracając na pion pomieszczenia. Garderoba otwarta może sięgać aż do sufitu, dzięki czemu zyskami wysokie regały, które pomieszczą wiele ubrań i naszych rzeczy osobistych.

Garderoba otwarta a zamknięte elementy 

Garderoba otwarta nie musi oznaczać całkowitego braku prywatności. Wystarczy, że zastosujemy kombinację otwartych i zamkniętych elementów. Zyskamy wtedy równowagę pomiędzy estetyką, praktycznością oraz naszą prywatnością. 

Elementy zamknięte, które możemy zastosować w garderobie otwartej to:

  • szuflady,
  • szafki podłogowe lub podsufitowe,
  • siedziska ze schowkami.

Garderoba otwarta - pełna personalizacja przestrzeni

Garderoba otwarta to doskonałe miejsce do wyrażania swojego stylu i osobowości. Wystarczy, że wyposażymy ją w elementy dekoracyjne, które lubimy lub cenimy. Dobrym rozwiązaniem są obrazy, które podkreślą wyjątkowość wnętrza; rośliny doniczkowe, które ożywią przestrzeń; miękki dywan, ocieplający minimalistyczną garderobę. 

Osoby, które lubią odważne aranżacje wnętrz, mogą wykorzystać w garderobie kolorowe wieszaki, wzorzyste pudełka lub kolorowe plakaty.

Jak zaprojektować wyjątkową garderobę otwartą? Zastosuj te pomysły!

Garderoba otwarta sama w sobie jest przestrzenią wyjątkową, zwraca na siebie uwagę i nadaje wnętrzu intrygującego charakteru. Jakie elementy dodać jednak do półek, szuflad i drążków, aby stworzyć piękną garderobę otwartą?

ODPOWIEDNIE MATERIAŁY I KOLORY

Dobranie odpowiednich materiałów i kolorów do wykończenia garderoby otwartej, to kluczowa kwestia. Ta wyjątkowa przestrzeń powinna korespondować z pomieszczeniem, w którym się znajduje lub ze stylem całego domu.

DUŻE LUB STOJĄCE LUSTRO

Umieszczenie lustra na jednej ze ścian lub drzwiach garderoby optycznie powiększy pomieszczenie. Jednak wybierając lustro stojące, nadamy garderobie elegancji i prestiżu. Bez względu na rodzaj lustra, które zamontujemy w garderobie, będzie to piękny element dekoracyjny i wielofunkcyjny.

OŚWIETLENIE

W garderobie otwartej ważną rolę odgrywa oświetlenie. Dzięki białemu i mocnemu światłu w naszej garderobie będzie jasno, a my bez trudu będziemy mogli znaleźć, to czego w niej szukamy. Z drugiej strony, instalując cieplejszą barwę światła, otrzymamy nastrojowe miejsce.

Jeśli chcielibyśmy, aby w trakcie ubierania, sprzątania czy układania elementów garderoby, pomieszczenie było bardzo dobrze oświetlone, a wieczorem tylko lekko zarysowane miękkim światłem, to możemy zamontować diody LED, które pozwolą na zmianę barwy światła za pomocą pilota lub panelu sterującego.

Opinie o Garderoba otwarta – najlepsze pomysły - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

26 − 17 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com