Witryna do salonu – dlaczego watro? Sprawdź!

witryna do salonu

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • witryna
witryna do salonu

Witryna to idealny mebel do każdego salonu. Można w niej przechowywać książki, odświętną zastawę, jak i rodzinne, cenne pamiątki. Sama w sobie jest też ozdobą wnętrza.

Dlaczego witryna?

Każdy ma książki, bibeloty czy porcelanę, które gdzieś trzeba przechowywać. Można połączyć funkcjonalność z estetycznym wyglądem, dzięki czemu mebel służący do przechowywania potrzebnych rzeczy będzie również dekoracją. Dodatkowym atutem witryn jest to, że są zamknięte, więc kurz nie zbiera się tak szybko, jak na otwartych półkach czy regałach.

Jaką witrynę wybrać?

Przede wszystkim trzeba dopasować witrynę do stylu wnętrza. Wybór jest duży, więc nie będzie to trudne. Kolejnym aspektem jest wielkość witryny, tu trzeba uwzględnić, ile miejsca do przechowywania potrzebujemy oraz jak duży jest salon. Można też zdecydować się na dwie witryny i postawić je po obu stronach komody lub stolika RTV i tak stworzyć ciekawą aranżację.

Dobrym rozwiązaniem są również witryny przeszkolone z trzech stron, taki mebel można ustawić, jako wolnostojący, a dodatkowo oświetlenie ledowe wyeksponuje przedmioty, które w nim ustawimy, jak i sam mebel.

Są też witryny wiszące oraz narożne, pierwsze sprawiają wrażenie delikatnych mebli i nie przytłaczają wnętrza, drugie są idealne, jeśli mamy róg w salonie, w którym większy mebel się nie zmieści, a przydałoby się dodatkowe miejsce na książki czy zastawę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem?

Kolejnym wyborem jest materiał, z jakiego wykonany jest mebel, możemy wybierać między drewnianymi, z płyty meblowej: lakierowane, fornirowane, laminowane. Formy witryn mogą być nowoczesne lub klasyczne, bardziej zdobione lub minimalistyczne. Tak szeroki wachlarz sprawia, że do każdego wnętrza można dopasować idealny mebel. W loftowych dobrze sprawdzą się na przykład witryny wykonane z metalu lub szklane, a jeśli zależy nam na oryginalności to mebel o owalnym kształcie będzie ciekawym wyborem.

Dodatki takie jak uchwyty, czy oświetlenie, mają wpływ na wygląd witryny i mogą być atrakcyjną dekoracją. Systemy: cichy domyk, czy push to open, to również istotne elementy mebla, szczególnie, jeśli często będziemy sięgać po książki czy kieliszki.

Producenci oferują produkty różnorodne pod względem formy i materiałów, ale jeśli zdarzy się, że nie znajdziemy gotowej witryny, jakiej szukamy jest opcja zakupu mebla na zamówienie, gdzie każdy szczegół będzie indywidualnie dobrany, a wymiar dopasowany do wnętrza. Warto też szukać promocji, można trafić na piękną witrynę w dobrej cenie.

Opinie o Witryna do salonu – dlaczego watro? Sprawdź! - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 6

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com