Szafa do pokoju dziecięcego z płyty rattanowej – wady i zalety

szafa do pokoju dziecka

4.0 Opinie (1)
 • szafa rattanowa
 • szafa
szafa do pokoju dziecka

Ubrania, zabawki, książki i wiele innych przedmiotów mieszka w dziecięcych szafach. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać idealną szafę do pokoju naszego dziecka. Szafę, która pomieści wiele różnego rodzaju rzeczy, a jednocześnie będzie dopełniać dziecięce pomieszczenie w piękny i bezpieczny sposób.

Rynek meblowy oferuje wiele szaf z przeróżnych materiałów, jednym z nich jest płyta rattanowa. Czym jest i jakie wady oraz zalety posiada szafa do pokoju dziecięcego z płyty rattanowej?

Szafa do pokoju dziecięcego - na co zwrócić uwagę

Szafa, którą zamontujemy w pokoju dziecięcym, powinna spełniać określone kryteria. Przede wszystkim musi być w pełni funkcjonalna - jej zadaniem, jest zmieścić we wnętrzu różnego rodzaju rzeczy osobiste naszego dziecka. Od ubrań, przez zabawki, aż po książki i inne cenne przedmioty.

Kolejnym bardzo ważnym kryterium jest bezpieczeństwo. Szafa musi być stabilna. Najlepiej wybrać model, który da się dodatkowo przykręcić do ściany. Tylko wtedy mamy pewność, że mebel ten nie będzie się chwiał i nie będzie stwarzał zagrożenia w pokoju najmłodszych domowników.

Ostatnią, niemniej istotną cechą szafy do pokoju dziecięcego jest jej wygląd. Szafa powinna podobać się naszym pociechom, trafić w ich gusta. Jeśli dziecko, nie wie jeszcze, co mu się podoba, zawsze możemy wybrać naturalne kolory drewna lub właśnie szafę z płyty rattanowej.

Szafa do pokoju dziecięcego - materiały

Do pokoju dziecięcego najlepiej wybrać meble o jak najwyższym składzie naturalnym. Jest to bardzo ważne zwłaszcza wtedy, kiedy nasze dziecko ma skłonności do alergii. Do materiałów naturalnych i ekologicznych zaliczyć możemy szafy drewniane oraz te wykonane z płyt rattanowych.

Inne materiały, które są wykorzystywane przy produkcji szaf to:

 • płyty meblowe, płyty wiórowe - można je lakierować lub laminować,
 • panele dekoracyjne,
 • szkło, np. szkło z grafiką, które będzie w pełni spersonalizowane z wizją naszego dziecka.

Materiały wpłyną na to, jaką wagę oraz stabilność będzie miała szafa w pokoju dziecięcym oraz na cenę końcową mebla. To, na jaki mebel się zdecydujemy, zależeć więc będzie od gustu i potrzeb naszej pociechy oraz zasobności naszego portfela.

Szafa z płyty rattanowej - czym jest rattan?

Rattan to materiał ekologiczny, pochodzący z naturalnego źródła. Do produkcji rattanu wykorzystuje się witki roślin, pędy - masę pozyskuje się więc z naturalnych włókien. Płyta rattanowa charakteryzuje się dużą elastycznością oraz wytrzymałością na czynniki zewnętrzne i wilgoć. Jest więc idealnym materiałem do produkcji mebli zewnętrznych, takich jak komplety ogrodowe i mebli balkonowych.

Płyta rattanowa wykorzystywana jest również do produkcji mebli wewnętrznych, takich jak szafy, komody czy siedziska. Meble powstałe z płyty rattanowej są lekkie, a ich naturalnie miodowy lub oliwkowy kolor pasuje do pomieszczeń urządzonych w stylu boho, eko i rustykalnym.

Szafa do pokoju dziecięcego z płyty rattanowej. Poznaj wady!

Wady szafy do pokoju dziecięcego z płyty rattanowej to:

 • nie każdemu dziecku urządzimy pokój w stylu boho, ekologicznym czy rustykalnym, a właśnie do tych trzech designów rattan pasuje najlepiej,
 • elastyczne półki rattanowe, mogą wyginać się, jeśli położymy na nich zbyt dużo rzeczy,
 • płyta rattanowa może zbierać w swoich zakamarkach kurz, który nie będzie łatwy do usunięcia.

Szafa do pokoju dziecięcego z płyty rattanowej. Poznaj zalety!

Zalety szafy do pokoju dziecięcego z płyty rattanowej to:

 • ekologiczny materiał, powstały z naturalnego surowca - masy z naturalnych włókien roślinnych,
 • szafa rattanowa będzie lekka i łatwa w montażu oraz podczas przemeblowania,
 • naturalny kolor szafy ociepli wizerunek pokoju dziecięcego, a pomieszczenie będzie bardziej przytulne.

Opinie o Szafa do pokoju dziecięcego z płyty rattanowej – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 6

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com, autor foamfoto