Szafa zabudowana a wolnostojąca do przedpokoju – co wybrać?

szafa do przedpokoju

4.0 Opinie (1)
  • szafa przesuwna
  • szafa na wymiar
  • szafa wolnostojąca
szafa do przedpokoju

Wybierając szafę do przedpokoju najważniejszą kwestią, którą warto rozważyć w pierwszej kolejności, jest rodzaj szafy, a dopiero później szczegóły takie jak ilość drzwi czy materiał na fronty. Jaki typ szafy do przedpokoju wybrać? 

Szafa do przedpokoju – czym się kierować podczas wyboru? 

Wybierając pomiędzy szafą do zabudowy a modelem wolnostojącym, trzeba wziąć pod uwagę metraż, jakim dysponujemy. Jeżeli przedpokój jest przestronny to zarówno szafa wolnostojąca, jak i zabudowana się sprawdzą. Inaczej sprawa wygląda z małym korytarzem lub przedpokojem. W takiej sytuacji zdecydowanie bardziej sprawdzi się szafa wnękowa robiona na wymiar. 

Przy wyborze rodzaju szafy do przedpokoju ważny jest też pożądany rozmiar szafy. Jeżeli mamy dużo miejsca do zagospodarowania w tej części domu i chcemy postawić na solidną szafę, również warto zainwestować w szafę wnękową. Tego rodzaju meble w dużych rozmiarach lepiej się prezentują, jeśli są zabudowane. Z kolei szafy wolnostojące są dobrą opcją, jeżeli potrzebujemy mniejszej szafki na buty czy letnie kurtki. 

Jakie są wady szafy zabudowanej i wolnostojącej?

Zdecydowanie do wad szaf wnękowych można zaliczyć ich cenę. Przez to, że takie meble wykonywane są na wymiar, ich koszt jest znacznie wyższy niż za gotowe szafy ze sklepu meblarskiego. Natomiast wadą szaf wolnostojących jest to, że czasami ciężko znaleźć szafę o konkretnych wymiarach, która dodatkowo będzie solidna, trwała i do tego pasowała do wystroju wnętrza domu. 

Opinie o Szafa zabudowana a wolnostojąca do przedpokoju – co wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

88 + = 98

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com