Ława do salonu – jaki kształt wybrać?

stolik kawowy

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • ława do salonu
stolik kawowy

Kształt ławy kawowej nie pozostaje bez znaczenia podczas użytkowania mebla. W zależności od tego, do czego będzie nam służył dany stolik, warto wybrać najbardziej odpowiedni kształt do jego przeznaczenia oraz potrzeb domowników.   

Rodzaje kształtów ław kawowych 

Najbardziej popularne kształty to: 

  • ławy prostokątne
  • ławy okrągłe
  • ławy kwadratowe
  • ławy asymetryczne 
  • ławy owalne 

Kiedy sprawdzi się ława owalna i okrągła? 

Ławy owalne i okrągłe to przede wszystkim odpowiedni wybór do domu, w którym są małe dzieci, które dopiero uczą się chodzić lub dopiero co zaczęły samodzielnie się poruszać. Brak kanciastych i ostrych brzegów jest ogromnym plusem ław owalnych i okrągłych. Ławy kwadratowe czy prostokątne bywają niebezpieczne przy małych dzieciach. 

Kiedy sprawdzi się ława kwadratowa i prostokątna? 

W kwadratową ławę mogą się spokojnie zaopatrzyć wszyscy nieposiadający dzieci lub wszyscy, którzy mają pociechy w wieku szkolnym. Ławy kwadratowe i prostokątne to zdecydowanie najpopularniejsze modele w naszych domach, ze względu na to, że występują w wielu wariantach kolorystycznych, a także są produkowane w wielu stylach wnętrzarskich od loftowych modeli po minimalistyczny styl skandynawski aż do glamour. 

Kiedy sprawdzi się ława asymetryczna? 

Ławy asymetryczne występują w przeróżnych odsłonach i stylach. Niektóre ławy przypominają połączone ze sobą nierównomiernie kwadraty, jeszcze inne przypominają kształtem jajo, a niektóre imitują wygląd pnia drzewa. Wśród takich mebli z łatwością znajdziemy coś do wnętrz w stylu awangardowym, loftowym, boho oraz nowoczesnym. Dlatego, jeżeli poszukujemy unikatowej i niepowtarzalnej ławy, warto prześledzić sklepy pod kątem właśnie takich asymetrycznych oraz niestandardowych kształtów i wykończeń. 

Opinie o Ława do salonu – jaki kształt wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

71 + = 73

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com