Inteligentny stolik nocny – co to jest?

Inteligentny-stolik-nocny

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • szafka nocna
  • inteligentny stolik
  • smarthome
Inteligentny-stolik-nocny

Stolik nocny to ważny element wyposażenia sypialni. Zazwyczaj wybieramy go na podstawie tego, czy będzie się dobrze komponował z kolorem ścian oraz łóżkiem. Wydawać by się mogło, że stoliki noce służą jedynie do położenia na nich telefonu czy książki. Oczywiście najczęściej tak właśnie jest, ale nie zawsze! Producenci mebli coraz częściej zaskakują pomysłowością. Ostatnim wielkim odkryciem na rynku meblarskim jest inteligentny stolik nocny. Czym się charakteryzuje? 

Inteligentny stolik nocny – o co chodzi? 

Bardzo popularny ostatnio stał się tzw. smart home, czyli dom, który jest maksymalnie praktyczny i ułatwia codzienne funkcjonowanie. Oczywiście w tym, aby nasz dom był smart, pomagają rozmaite sprzęty elektroniczne oraz aplikacje na smartfona. Jedną z najciekawszych propozycji smart home jest inteligentna szafka nocna. Co takiego smart stolik? 

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji, jakie posiada taki mebel to możliwość ładowania telefonu, laptopa, a nawet zegarka typu smartwatch. Niektóre modele oferują bezprzewodowe ładowanie, natomiast inne mają wejście USB, do którego możemy podłączyć ładowarkę. Najnowocześniejsze warianty będą oferowały obie te opcje. Ponadto niektóre inteligentne stoliki nocne: 

  • łączą się z telefonem, dzięki czemu możemy je obsługiwać przy użyciu smartfona,
  • mają wbudowane światło z czujnikiem ruchu, przez co zapalają się, gdy wyczuwają ruch w sypialni, 
  • posiadają popularne aplikacje do korzystania ze smartfonów i smartwatchów. 

Inteligentny stolik nocny a wystrój sypialni 

Inteligentne stoliki nocne, choć są niezwykle funkcjonalne, to nie w każdej sypialni będą dobrze wyglądały. Design takich mebli jest minimalistyczny i nowoczesny, a dodatkowo większość smart stolików jest w kolorze białym. Z tego względu najlepiej odnajdą się w sypialniach w stylu nowoczesnym i skandynawskim.

Opinie o Inteligentny stolik nocny – co to jest? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + = 13

Podobne

Źródła

zdjęcie - shtterstock.com