Łóżko wodne – co to jest i gdzie się sprawdzi?

Łóżko wodne - co to jest i gdzie się sprawdzi?

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • sypialnia
Łóżko wodne - co to jest i gdzie się sprawdzi?

Łóżko wodne kojarzy się z luksusem i ekstrawagancją, jednak nie każdy wie, że materac wodny, zainstalowany w takim łóżku, przynosi szereg korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Czym jest łóżko wodne i jak działa?

Zobacz!

Czym jest łóżko wodne?

Łóżko wodne to specjalny rodzaj łóżka, którego materac wypełniony jest wodą. Technologia ta zapewnia wyjątkowy komfort snu, a także wspomaga leczenie dolegliwości związanych z bólem kręgosłupa. 

Łóżka wodne mogą być wyposażone w różnego rodzaju systemy podtrzymywania ciepła wody. Pozwala to, na regulację temperatury w łóżku i to od nas zależy jak ciepły lub jak chłodny będzie materac, na którym leżymy. Łóżko wodne zamontowane w sypialni będzie luksusowym rozwiązaniem, droższym niż standardowy stelaż z materacem sprężynowym, jednak zapewnia wyższą jakość snu i ogólnego samopoczucia.

Jak działa łóżko wodne?

W łóżku wodnym najważniejszy jest oczywiście materac. To właśnie on odpowiada za wygodę użytkowania tego wyjątkowego mebla. Warto wiedzieć, że woda nie wypełnia całej przestrzeni materaca. W jego wnętrzu instaluje się specjalną podkładkę lub kieszeń, to właśnie ona wypełniona jest wodą. Dodatkowo materac wkłada się do głębokiego stelaża, który kształtem przypomina wannę. Jest to zabezpieczenie na wypadek przedziurawienia się materaca wodnego.

Woda, która znajduje się w materacu, pozwala na równomierne podparcie ciała i redukuje punkty nacisku, dzięki czemu nasze ciało szybciej się rozluźnia. Materac wodny możemy dobrać tak, aby pasował do naszych preferencji. Dobrym przykładem jest materac wodny z systemem podgrzewania wody, dzięki któremu sami regulujemy optymalną temperaturę łóżka. Innym popularnym rozwiązaniem jest materac wodny z wolnymi falami, dzięki któremu czujemy przyjemny przepływ wody pod ciałem.

Ważne jest to, aby materac wodny dopasować nie tylko to estetyki wnętrza, ale przede wszystkim do naszych indywidualnych potrzeb, na przykład tych, związanych ze zdrowiem.

Dla kogo jest łóżko wodne i gdzie się sprawdzi?

Łóżko wyposażone w materac wodny, na pierwszy rzut oka, nie różni się wyglądem od tradycyjnego łóżka, na przykład kontynentalnego. Wystarczy jednak usiąść na nim lub położyć się, aby poczuć swobodę i odprężenie. 

Ulga, jaką poczujemy, leżąc na materacu wodnym, jest szczególnie ważna dla osób, które na co dzień odczuwają bóle kręgosłupa. Łóżko wodne polecane jest też dla kobiet w ciąży oraz dla alergików.

Łóżko wodne sprawdzi się najlepiej w dużej sypialni. Będzie to odpowiednia przestrzeń do zamontowania głębokiego stelaża i włożenia do niego materaca wodnego.

Łóżko wodne - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie łóżka wodnego, powinniśmy porównać oferty różnych producentów tych mebli. Naszą uwagę powinniśmy zwrócić na:

  • rozmiar i kształt łóżka z dopasowanym do niego materacem,
  • grubość i rodzaj wypełnienia materaca wodnego,
  • powłokę zewnętrzną materaca, która powinna być trwała i łatwa do czyszczenia,
  • systemy dodatkowe: stabilizacji wody oraz podgrzewania wody,
  • markę materaca wodnego,
  • okres gwarancji,
  • dodatkowe koszty montażu,
  • posiadane certyfikaty.

Ile kosztuje łóżko wodne?

Łóżko wodne jest dużo droższe niż standardowe łóżko na drewnianym stelażu. Na ostateczną cenę łóżka wodnego ma wpływ wiele czynników - wielkość łóżka czy dodatkowe udogodnienia. Podstawowe łóżko wodne można kupić już za około 2000 zł, jednak wybierając łóżko z odpowiednimi gwarancjami, certyfikatami i systemami, powinniśmy przygotować się na kilkukrotnie wyższy koszt. Ekskluzywne łóżka wodne mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Opinie o Łóżko wodne – co to jest i gdzie się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 77 = 79

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com