Łazienka z dwiema umywalkami – co trzeba wiedzieć?


Decydując się na łazienkę z dwiema umywalkami, powinniśmy wiedzieć, co wiąże się z takim projektem i na co koniecznie musimy zwrócić uwagę. Jest to rozwiązanie praktyczne i funkcjonalne zarazem, trzeba jedynie odpowiednio przygotować projekt i wybrać pasujące do łazienki umywalki.
Co jeszcze trzeba wiedzieć o łazience z dwiema umywalkami?
Dwie umywalki a jedna podwójna - do jakiej łazienki, które rozwiązanie?
W trakcie projektowania wymarzonej łazienki możemy mieć problem z podjęciem decyzji, dotyczącej umywalek. Jest to spowodowane dużą ilością opcji, które mamy do wyboru. Producenci armatury łazienkowej wypuszczają na rynek różne rodzaje umywalek, w wielu rozmiarach i o odmiennych możliwościach montażowych.
Najprościej jest wyposażyć w umywalkę małą łazienkę, w której nie zmieści się podwójne stanowisko ani podłużna, podwójna miska ceramiczna. Nasza decyzja zostaje zawężona do pojedynczych i wąskich modeli umywalek.
Inaczej wygląda projektowanie większej łazienki, z której w jednym czasie może korzystać kilka osób. Jeśli mamy dylemat, czy lepiej wybrać dwie umywalki, czy jedną podwójną, to przede wszystkim powinniśmy zmierzyć ścianę, przy której chcemy je zamontować. To właśnie wielkość pomieszczenia może być kluczowym argumentem do podjęcia ostatecznej decyzji.
Do zamontowania dwóch umywalek przy jednej ścianie, potrzebujemy ściany długiej na minimum 2 metry. Jest to ważne, ponieważ między umywalkami powinien być odstęp na około 30 centymetrów. Jeśli nasza łazienka nie jest tak długa, to lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie jednej podwójnej umywalki, która zajmuje mniej miejsca.
Umywalka do łazienki - na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Wybierając umywalkę do łazienki, koniecznie musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest rozmiar łazienki, który determinuje wiele naszych decyzji. Duża łazienka z łatwością zmieści podwójne stanowisko z dwiema osobnymi umywalkami. Oczywiście przed zakupem wybranych modeli umywalki, musimy sprawdzić sposób ich montażu i zdecydować, czy będą one pasować do stylu, w jakim projektujemy łazienkę. Czym jednak różnią się umywalki pod tym względem?
Możemy wyróżnić kilka najbardziej popularnych rodzajów umywalek, które montuje się zupełnie inaczej. A są to:
- umywalka nablatowa, którą instaluje się bezpośrednio na blacie,
- umywalka wpuszczana w blat, która niemal w całości znajduje się pod blatem,
- umywalka podwieszana, montowana bez blatu.
Szukając umywalek, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są one wykonane. Najpopularniejsze materiały, wykorzystywane w procesie produkcji tej armatury łazienkowej, to ceramika, szkło oraz akryl. Materiały te znacząco wpływają na cenę umywalki, ale również na jej wygląd i wytrzymałość. Przed zakupem umywalki, która nam się podoba, powinniśmy sprawdzić zasady gwarancji oraz jej długość. To ważne, zwłaszcza jeśli chcemy zamontować dwie umywalki w jednej łazience - powinny być one takie same, aby zapewnić symetrię przestrzeni i wysoką jakość wykończenia.
Łazienka z dwiema umywalkami - dlaczego warto?
Łazienka wyposażona w stanowisko z dwiema umywalkami posiada liczne zalety, a do najważniejszych zaliczyć możemy:
- Komfort użytkowania - dwie osoby w jednym czasie mogą korzystać z łazienki, co znacznie przyspiesza poranne przygotowania do wyjścia do pracy lub do szkoły.
- Estetykę - pomieszczenie z dwiema umywalkami jest bardzo eleganckie, a jego charakter odpowiada designowi nowoczesnej i modnej łazienki.
- Funkcjonalność - dwie umywalki umożliwiają lepszą organizację łazienki, dzięki nim zyskujemy szerszą funkcjonalność tego pomieszczenia.
Opinie o Łazienka z dwiema umywalkami – co trzeba wiedzieć? - dodaj:
Twoja ocena:Podobne
Źródła
zdjęcie - shutterstock.com