Szafki kuchenne stojące czy wiszące – co lepsze?

szafki kuchenne

0.0 Opinie (0)
  • meble kuchenne
  • szafki kuchenne
szafki kuchenne

Wybór szafek to bardzo ważny aspekt urządzania kuchni. Od nich zależy czy kuchnia będzie praktyczna i funkcjonalna. Jak dobrze wybrać szafki kuchenne?

Szafki kuchenne stojące – wady i zalety

Szafki stojące to klasyk wśród szafek kuchennych. Trudno wyobrazić sobie ta przestrzeń bez nich. Ponieważ są pojemne można w nich przechowywać większe naczynia lub nawet ukryć lodówkę czy nawet zabudować pralkę, jeżeli nie mamy na nią miejsca w łazience. Taki rodzaj mebli daje wiele możliwości aranżacji kuchni. 

Wadą szafek wiszących jest to, że są nisko umiejscowione, żeby do nich dosięgnąć, trzeba się schylić. Dodatkowo są łatwo dostępne dla dzieci, co może stanowić zagrożenie dla pociech.

Szafki kuchenne wiszące – wady i zalety

Szafki kuchenne wiszące zazwyczaj znajdują się na takiej wysokości, do której mamy łatwy dostęp. Dlatego chowamy w nich talerze, kubki i ogólnie te sprzęty kuchenne, z których korzystamy najczęściej. Szafki kuchenne rewelacyjnie sprawdzą się w wąskich kuchniach, ponieważ nie będą zabierać cennej przestrzeni, a zawieszone nad blatem stworzą dobre miejsce na różne przybory i naczynia. 

Szafki wiszące niestety często nie nadają się do kuchni ze skosami. W niektórych przypadkach może być to niemożliwe do wykonania ze względów praktycznych, a czasami w takiej kuchni szafki wiszące mogłyby przytłoczyć taką przestrzeń. 

Szafki kuchenne stojące czy wiszące – co wybrać?

W dużych i standardowych kuchniach najlepiej sprawdzą się oba rodzaje szafek. Takie rozwiązanie daje dużo miejsca na schowanie wszystkich kuchennych przyborów oraz suchych produktów spożywczych. Dodatkowo taka kuchnia będzie się dobrze prezentowała kompletnie i bardzo estetycznie. 

Szafki stojące idealnie nadają się do zabudowy sprzętów AGD, dzięki temu kuchnia może wyglądać jeszcze lepiej. Tego rodzaju rozwiązanie może pomóc zaoszczędzić przestrzeń w innych pomieszczeniach, jeżeli tylko mamy miejsce w kuchni to możemy w niej umieścić zarówno pralkę, jak i suszarkę. Z kolei na szafki wiszące warto się zdecydować, gdy mamy wysoką kuchnię, wówczas możemy zabudować całą górną część ściany i cieszyć się pojemna i funkcjonalną kuchnią. 

Opinie o Szafki kuchenne stojące czy wiszące – co lepsze? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 67 = 73

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com