Szafa do sypialni z płyty laminowanej – kiedy się sprawdzi?

Szafa z płyty laminowanej

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • szafa do sypialni
Szafa z płyty laminowanej

Płyta laminowana to dobre rozwiązanie, gdy chcemy szafę z pięknym designem i jednocześnie w przystępnej cenie. Produkcja i trwałość mebli laminowanych bardzo  ewoluowały na przestrzeni lat. Kiedyś okryte złą sławą, dziś są sposobem na elegancję za niewielkie pieniądze. 

Płyty laminowane – jak powstają?

Podstawą powstania mebli laminowanych są płyty meblowe. Mogą to być pilśniowe, wiórowe, paździerzowe - tak naprawdę to zależy do tego, na co się zdecydujemy. Następnie taką płytę meblową pokrywa się warstwą specjalnego papieru za pomocą żywicy. Wszystko razem spajane jest pod wysoką temperaturą i odpowiednim ciśnieniem. Z tego powstają jednolite i solidne płyty laminowane. Wykończenie takich płyt może być błyszczące lub z widoczną nierówną teksturą - to zależy od tego, jaki chcemy uzyskać efekt. 

Wady i zalety płyty laminowanej 

Dużą zaletą płyty laminowanej jest jej trwałość oraz odporność na wilgoć. Laminat chroni również przed zarysowaniami, a także wzmacnia płytę, dzięki temu jest mniej podatna na wygniecenia. Płyty laminowane oprócz tego, że mogą imitować drewno naturalne, to są dostępne w wielu innych wersjach i kolorach. Oczywiście wymieniając zalety tego rodzaju materiału nie można zapomnieć o jego atrakcyjnej cenie. Meble wykonane z płyty laminowanej są znacznie tańsze od drewna litego, a niczym nie odstają do trwałości naturalnego surowca. 

Płyty laminowane mają też swoje wady. Jedną z nich jest to, że są oporne na obróbkę. Przez co uzyskanie zaokrąglonych boków czy nietypowych kształtów na takiej płycie jest bardzo trudne. Inną wadą tych płyt jest to, że przy produkcji nie zabezpiecza się ich brzegów, przez co mogą się niszczyć. Jednak jest to bardziej problematyczne w przypadku blatów kuchennych z laminatu niż szaf czy regałów. 

Kiedy postawić na szafę z płyty laminowanej? 

Płyta laminowana przez swoją solidność i twardość idealnie nadaje się jako materiał do produkcji szaf. Idealnie nadaje się do sypialni urządzonych w nowoczesnym lub skandynawskim stylu. Szafa laminowana w białym kolorze rozświetli pomieszczenie, dlatego warto na nią postawić w pokojach ze słabym dostępem do światła. Szafy laminowane imitujące drewno naturalne sprawdzą się do ocieplenia zimnych i chłodnych wnętrz. 

Opinie o Szafa do sypialni z płyty laminowanej – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 40 = 47

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com