Jak zabezpieczyć szafki łazienkowe?

szafki-lazienkowe

4.0 Opinie (1)
  • meble do łazienki
  • meble łazienkowe
  • szafki łazienkowe
  • szafki do łazienki
  • wyposażenie łazienki
  • łazienka
szafki-lazienkowe

Meble łazienkowe są nieustannie narażone na wilgoć i wysoką temperaturę. Dlatego tak ważne jest, aby ochronić je przed działaniem niekorzystnych czynników. Jak zabezpieczyć szafki łazienkowe przed wilgocią? Jak przedłużyć żywotności mebli w łazience? 

Proste rozwiązania na wilgoć w łazience 

Jeśli dopiero mamy zamiar urządzić łazienkę, warto zapoznać się z tym, co oferuje rynek meblarski. U wielu producentów możemy zakupić szafki łazienkowe wykonane ze specjalnych wodoodpornych płyt, które dodatkowo są też zaimpregnowane. Innym bardzo wygodnym i skutecznym sposobem na niekorzystne warunki w łazience jest zakup pochłaniacza wilgoci. Takie urządzenie będzie dbało o to, żeby poziom wilgoci w pomieszczeniu nie był za duży, dzięki czemu meble w łazience będą mniej narażone na gnicie czy grzyby. 

Szafki drewniane a wilgoć w łazience 

Często bywa tak, że nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, że meble do łazienki można nabyć w wersji wodoodpornej i zakupiliśmy szafki drewniane lub z płyt niewodoodpornych. Wówczas musimy sami zadbać o to, żeby je zabezpieczyć przed działaniem wilgoci. 

W przypadku mebli drewnianych najlepszym sposobem na zabezpieczenie ich przed działaniem wody i wilgotnym powietrzem jest olejowanie. Specjalny olej, którym pokrywa się meble, można nabyć wielu sklepach budowlanych. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że ten zabieg przyciemni szafki, ponieważ olej do impregnowania nie jest przezroczysty. Jeśli więc posiadamy w łazience jasne drewniane meble, ten sposób może nam nie odpowiadać. W takim wypadku lepiej postawić na lakierowanie drewna, ponieważ lakier do impregnacji jest bezbarwny. 

Jeśli w łazience mamy meble z płyt drewnopodobnych można je zabezpieczyć wodoodporną farbą. Takie preparaty do impregnacji są dostępne w wielu kolorach, dlatego każdy znajdzie wśród nich coś, co będzie pasowało do stylistyki łazienki. To również jest świetny pomysł na odświeżenie wyglądu mebli. 

Bez względu na to, jaki rodzaj mebli w łazience mamy oraz jak będziemy je zabezpieczać przed wilgocią, najważniejszą rzeczą jest dobrze działająca wentylacja. Jeśli nie zadbamy o to, aby wentylacja w łazience była sprawa to dbanie o meble będzie utrudnione i pomimo ich zaimpregnowania może dochodzić do zniszczenia, powstawania pleśni i grzybów. 

Opinie o Jak zabezpieczyć szafki łazienkowe? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

59 − = 57

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com