Wieszak wolnostojący w przedpokoju – wady i zalety

Wieszak wolnostojący w przedpokoju

4.0 Opinie (1)
  • przedpokój
  • szafa do przedpokoju
Wieszak wolnostojący w przedpokoju

Przedpokój to wizytówka naszego domu, jednak ze względu na niewielką powierzchnię, trzeba dobrze zaprojektować każdy jego szczegół. Szafa, wieszaki, ławka do siedzenia, lustro i przytulny chodnik - to tylko niektóre elementy, które możemy wstawić do naszego przedpokoju. Ciekawym rozwiązaniem jest wolnostojący wieszak na ubrania. Jakie są jego wady i zalety?

Sprawdź!

Jakie meble do przedpokoju wybrać?

Wybór mebli do przedpokoju nie jest łatwym zadaniem, ponieważ uzależniony jest głównie od układu i metrażu tego pomieszczenia. Zupełnie inne meble będą pasowały do przestronnego przedpokoju z otwartą klatką schodową, a inaczej zaprojektujemy wąski i mały przedpokój. Najważniejsze jest to, aby przedpokój był wygodnym i funkcjonalnym pomieszczeniem. 

Jeśli zależy nam na wstawieniu szafy do niewielkiego przedpokoju, to dobrym rozwiązaniem będzie szafa narożna lub szafa robiona na wymiar. Miejsca zaoszczędzimy również, jeśli jedne z drzwi szafy będą lustrem, taki zabieg dodatkowo powiększy optycznie to pomieszczenie.

Do większego przedpokoju warto wstawić ławkę lub puf, to z pewnością ułatwi nam zakładanie i zdejmowanie obuwia.

Przedpokój musi być też wyposażony w wieszaki, na których powiesimy kurtki czy płaszcze. Wieszaki umieszczone na bocznej ścianie szafy lub wkręcone w ścianie będą dobrym rozwiązaniem dla niemal wszystkich rodzajów przedpokojów. Natomiast ponadczasowym i eleganckim rozwiązaniem będzie postawienie wieszaka wolnostojącego, który zapewni więcej miejsca na powieszenie ubrań.

Wolnostojący wieszak na ubrania - gdzie się sprawdzi?

Wieszak wolnostojący to rozwiązanie, które znamy głównie z restauracji. Stoi on zazwyczaj w rogu pomieszczenia i nie zwracamy na niego uwagi. W naszym przedpokoju będzie jednak wyjątkowym meblem, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni model i rodzaj do stylu, w którym urządziliśmy mieszkanie lub dom.

Wieszak wolnostojący drewniany sprawdzi się w klasycznych wnętrzach lub pomieszczeniach urządzonych w stylu boho i rustykalnym. Cechuje się on ponadczasowym wyglądem i dużą wytrzymałością.

Wieszak wolnostojący metalowy to rozwiązanie idealne dla nowoczesnych wnętrz. Przedpokój, w którym dominują intensywne kolory lub industrialne elementy, będzie się prezentował wyjątkowo, jeśli ustawimy w nim wieszak wolnostojący czarny. Wieszak metalowy jest bardzo wytrzymały i może udźwignąć duży ciężar.

Jeśli dysponujemy dużym przedpokojem, to dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie mebla z półką dolną na buty lub półką górną. Wieszak wolnostojący z siedziskiem to również rozwiązanie, z którego mogą skorzystać właściciele większych pomieszczeń.

Wieszak wolnostojący w przedpokoju - wady

Wieszak w przedpokoju jest elementem niezbędnym. Jakie wady ma wieszak wolnostojący?

  1. Wolnostojący wieszak na ubrania nie sprawdzi się w małym lub wąskim przedpokoju. Będzie jedynie zajmował miejsce. W małych przedpokojach lepiej sprawdzi się wieszak ścienny.
  2. Wieszak wolnostojący musi być dobrze skręcony i ustawiony, tylko to gwarantuje pełną stabilność tego niewielkiego mebla.
  3. Wieszak wolnostojący, ustawiony zbyt blisko ściany, stanie się mniej funkcjonalny. Nie będziemy mogli powiesić ubrań na tylnych haczykach.

Wieszak wolnostojący w przedpokoju - zalety

Ustawienie wieszaka wolnostojącego w przedpokoju przynosi szereg zalet. Jakie są jego mocne strony?

  1. Wieszak wolnostojący jest mobilny, a w zależności od potrzeby, możemy go dowolnie przestawiać.
  2. Mebel ten jest zazwyczaj bardzo lekki i prosty do samodzielnego złożenia.
  3. Nie trzeba wiercić otworów w ścianie ani w meblach w przedpokoju.

Opinie o Wieszak wolnostojący w przedpokoju – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

25 − 18 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com