Jak urządzić wąski przedpokój?

wąski przedpokój

4.0 Opinie (1)
  • przedpokój
  • szafa do przedpokoju
wąski przedpokój

Wąski przedpokój może sprawiać wiele problemów już na etapie projektowania, a wybranie do niego odpowiednich mebli, również nie będzie takie łatwe. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych, a wąski przedpokój może być pięknym i w pełni funkcjonalnym wnętrzem. Wystarczy tylko zastosować kilka uniwersalnych wskazówek i podejść do tematu kreatywnie.

Jak urządzić przedpokój? Poznaj uniwersalne zasady!

Każdy przedpokój, bez względu na kształt i powierzchnię, projektuje się w podobny sposób. W pierwszym kroku powinniśmy zdecydować, co chcielibyśmy, aby znalazło się w przedpokoju. Czy konieczna będzie szafa, a może wystarczą wieszaki i siedzisko z półką na buty? To, jakie meble wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych upodobań, możliwości finansowych oraz stylu, w jakim projektujemy cały dom lub mieszkanie. 

Przedpokój musi być pomieszczeniem przestronnym. Nawet wąski przedpokój możemy zaprojektować w taki sposób, aby poruszanie się po nim nie sprawiało problemu. Jeśli zależy nam na tym, aby umieścić w przedpokoju szafę, ale wymiary pomieszczenia na to nie pozwalają, to sprawdźmy, czy zmieści się w nim garderoba z wieszakami. Jest to niewielki mebel wielofunkcyjny, dzięki któremu zyskamy kilka półek do przechowywania naszych ubrań, butów oraz dodatków.

W przedpokoju nie musimy ustawiać wielu mebli, zazwyczaj wystarczy niewielka półka na buty, kilka haczyków zamontowanych na ścianie oraz dobre oświetlenie. Światło to kluczowy element wąskiego przedpokoju. Dobrze rozstawione lampy optycznie powiększą to pomieszczenie i sprawią, że przygotowanie się do wyjścia będzie przyjemne. 

Wąski przedpokój - wymiary

Wąski przedpokój może być długim pomieszczeniem lub niewielką i ciemną przestrzenią. Ogólna powierzchnia przedpokoju może znacząco wpłynąć na decyzję o tym, jakie meble do niego wstawić, dlatego przed rozpoczęciem projektowania tego pomieszczenia musimy zebrać dokładne miary - długość, szerokość oraz wysokość. To właśnie powierzchnia przedpokoju podyktuje nam możliwości aranżacyjne.

Wąski przedpokój to taki, którego szerokość waha się od 1 metra do 2 metrów. Górna granica może wydawać się całkiem spora, jednak w rzeczywistości 2 metry szerokości to niewiele. Dlaczego? Jeśli do takiego przedpokoju wstawimy szafę, to utworzymy wąski korytarz, często zbyt ciasny, aby swobodnie się w nim poruszać. W tak wąskich pomieszczeniach szczególną uwagę powinniśmy zwracać na szerokość mebli, które chcemy wstawić do środka.

Wąski przedpokój - jaką szafę wybrać?

Szafa w przedpokoju to bardzo ważny element. Mały przedpokój może być wyposażony w szafę narożną lub szafę projektowaną na wymiar. Oba rodzaje szafy mogą być dodatkowo wyposażone w drzwi lustrzane, które optycznie powiększą niewielką przestrzeń. 

Innym pomysłem jest wolnostojąca garderoba z wieszakami - mebel wielofunkcyjny, który może być wąskim kompletem z siedziskiem i schowkiem na drobiazgi. To, na jaki model się zdecydujemy będzie również zależało od długości naszego przedpokoju.

Wąski przedpokój - czego unikać?

Przestronny przedpokój będzie nie tylko wygodnym pomieszczeniem dla domowników, ale sprawdzi się również w trakcie przyjmowania gości. Wąski przedpokój może być przestronnym pomieszczeniem, musimy pamiętać tylko, aby unikać:

  • wolnostojących siedzisk, na przykład krzeseł lub puf - lepiej zakupić wąską ławkę i ustawić ją pod samą ścianą,
  • wolnostojącego wieszaka - bardziej praktyczne będą wieszaki ścienne
  • stojącego lustra,
  • ciemnego oświetlenia.

Opinie o Jak urządzić wąski przedpokój? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

82 − 78 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com