Deszczownica natynkowa czy podtynkowa – co wybrać?

Deszczownica natynkowa czy podtynkowa

4.0 Opinie (1)
 • wyposażenie łazienki
 • łazienka
Deszczownica natynkowa czy podtynkowa

Baterie łazienkowe, słuchawki prysznicowe czy deszczownice, to bardzo ważne elementy wyposażenia każdej łazienki. Wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych jest bardzo istotny, ponieważ znacząco wpływa na stworzenie funkcjonalnego i estetycznego domu.

Decydując się na zamontowanie deszczownicy w łazience, powinniśmy znać jej rodzaje i dopasować je do naszych preferencji oraz stylu całego pomieszczenia.

Prysznic z deszczownicą - kiedy się sprawdzi?

Deszczownice prysznicowe cieszą się rosnącą popularnością. To zasługa nie tylko ich  walorów estetycznych, ale przede wszystkim funkcji, jakie pełnią. Dzięki nim nawet szybki prysznic może być relaksującym i wyciszającym doznaniem. W przeciwieństwie do zwykłej słuchawki prysznicowej deszczownica rozprowadza wodę na dużo większej powierzchni, co pozwala na uzyskanie delikatnego i równomiernego strumienia wody, przypominającego efekt deszczu. 

Prysznic z deszczownicą sprawdzi się w nowoczesnej łazience, ale również w małej łazience, w której wanna połączona jest z prysznicem. Jest to możliwe dzięki różnym rodzajom i rozmiarom deszczownic.

Do jakiego typu prysznica deszczownica pasuje najlepiej?

Deszczownica jest inną formą słuchawki prysznicowej - ma większą powierzchnię i występuje w różnych kształtach. Możemy zakupić deszczownicę owalną, kwadratową lub sufitową o bardzo dużej powierzchni. Dzięki temu możemy dopasować ją do wielu typów prysznica. Najczęściej jednak, deszczownice montuje się w łazienkach z:

 • kabiną prysznicową z brodzikiem,
 • kabiną prysznicową bez brodzika,
 • wanną połączoną z prysznicem.

Pamiętać musimy jedynie o tym, że dzięki deszczownicy woda spływa na nas z góry, a powierzchnia całego strumienia jest większa, niż w słuchawce prysznicowej. Dlatego jest to dobre rozwiązanie, jeśli dysponujemy szerokim prysznicem lub szeroką wanną z zasłoną prysznicową. Będzie to rozwiązanie mniej korzystne dla prysznica lub wanny narożnej.

Deszczownica natynkowa - czym jest?

Deszczownica natynkowa jest przede wszystkim łatwa w instalacji, dlatego tak chętnie wykorzystujemy ją w trakcie niewielkich prac remontowych łazienki. Jest ona montowana na powierzchni ściany i może być podłączona do już istniejącej instalacji wodnej. 

Dzięki bogatej ofercie modeli deszczownic natynkowych, mamy bardzo szeroki wybór, który ułatwi nam dopasowanie deszczownicy nie tylko do rozmiaru kabiny prysznicowej, ale również do projektu całego wnętrza. Deszczownice natynkowe są także łatwe w czyszczeniu i konserwacji, co czyni je dobrym wyborem dla osób ceniących sobie wygodę.

Deszczownica podtynkowa - do jakiej łazienki?

Równie popularnym rozwiązaniem dla nowoczesnych łazienek jest deszczownica podtynkowa, która schowana jest w ścianie. Jest to rozwiązanie bardziej estetyczne i luksusowe, jednak wymaga dużej ingerencji w trakcie remontu. Jest to lepsze rozwiązanie dla nowej łazienki, w której pozwolić możemy sobie na zainstalowanie deszczownicy jeszcze pod tynkiem, bez konieczności skuwania płytek.

Deszczownica podtynkowa będzie dobrym rozwiązaniem dla:

 • nowej łazienki,
 • nowoczesnej łazienki,
 • minimalistycznej łazienki.

Deszczownica natynkowa a podtynkowa - główne różnice

Głównymi różnicami między deszczownicą natynkową a podtynkową są:

 • sposób montażu,
 • wygląd słuchawki,
 • funkcje dodatkowe, takie jak regulacja strumienia wody, dodatkowa słuchawka prysznicowa czy oświetlenie LED.

Deszczownice natynkowe i podtynkowe mają swoje unikalne cechy, które sprawiają, że możemy wybrać model odpowiedni dla naszych potrzeb i indywidualnych preferencji.

Opinie o Deszczownica natynkowa czy podtynkowa – co wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 1

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstck.com