Szafa do przedpokoju z płyty laminowanej – wady i zalety

szafa z płyty laminowanej

4.0 Opinie (1)
  • przedpokój
  • szafa przesuwna
  • szafa na wymiar
  • szafa wolnostojąca
  • szafa z płyty laminowanej
  • meble laminowane
  • szafa laminowana
szafa z płyty laminowanej

Meble z płyty laminowanej to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pięknie urządzone mieszkanie, ale mają ograniczony budżet. Jeszcze kilkanaście lat temu cieszyły się złą sławą, jednak obecnie sposób ich produkcji znacznie się zmienił, dzięki czemu są solidne i pięknie się prezentują. Czy zatem szafa z płyty laminowanej to same zalety?  

Szafa z płyty laminowanej – plusy 

Dzięki temu, że szafy laminowane powstają z grubych płyt wiórowych i płyt MDF to są one solidne i wytrzymałe, jednak to nie rodzaj użytych płyt sprawia, że meble laminowane cieszą się coraz większą popularnością. Największą zaletą tego rodzaju mebli jest to, że są pokrywane specjalnym papierem z żywicą. Taką okleinę można wyprodukować w wielu kolorach, a ponadto może ona mieć różne wykończenia.

 Dzięki pokryciu płyt laminatem można uzyskać płyty o każdym kolorze i wzorze za niewielkie pieniądze. Warto również wspomnieć o tym, że laminat powstaje przy użyciu ciepła i wysokiego ciśnienia, dzięki czemu jest bardzo trwały i odporny na zarysowania czy różnego rodzaju plamy. 

Szafa z płyty laminowanej – wady 

Niestety meble z płyt laminowanych to nie same zalety. Jeżeli zdecydujemy się na szafę pokrytą laminatem, musimy mieć pewność, że miejsce, w którym będzie stała, nie jest narażone na kontakt z wilgotnością powietrza. Płyty laminowane na krawędziach nie są zabezpieczane okleiną, dlatego w kontakcie z wodą czy dużą wilgotnością mogą pęcznieć. 

Na szczęście jest to zagrożenie tylko w przypadku mebli do łazienki czy mebli kuchennych, gdzie płyty laminowane są narażone na częsty kontakt z wodą. W przypadku szafy do przedpokoju nie ma się czego obawiać.

Opinie o Szafa do przedpokoju z płyty laminowanej – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + 5 =

Podobne