Szafki kuchenne – rodzaje

szafki kuchenne rodzaje

4.0 Opinie (1)
  • meble kuchenne
  • szafki kuchenne
szafki kuchenne rodzaje

Szafki kuchenne obok blatu to najważniejszy element wyposażenia kuchennego. Aby spełniały swoją funkcję, muszą być odpowiednio dobrane do metrażu i warunków pomieszczenia.

Rodzaje szafek kuchennych

Wyróżnia się trzy podstawowe typy szafek do kuchni:

  • szafki wiszące
  • szafki stojące
  • szafki narożne 

Szafki wiszące to ten rodzaj mebli, do których mamy łatwy dostęp. Z tego powodu przechowujemy tam akcesoria i przedmioty kuchenne, których najczęściej używamy. Szafki wiszące są najbardziej widoczne, dlatego muszą być precyzyjnie wykonane i mieć ładne wykończenie frontów. 

Szafki kuchenne stojące zazwyczaj są zabudowane pod blatem, dlatego trzeba pamiętać o tym, że muszą być odpowiednio dobrane pod niego. W szafkach stojących najczęściej przechowuje się duże naczynia i rzeczy, których nie używamy codziennie. Dobrze więc, żeby były maksymalnie pojemne i zgodne z naszymi oczekiwaniami. 

Szafki narożne idealnie sprawdzą się w małych kuchniach, a także w aneksach kuchennych połączonych z salonem. Ustawienie szafki na rogu pozwoli zaoszczędzić przestrzeń w pomieszczeniu. Szafki narożne to idealne miejsce na duże naczynia i akcesoria, których używamy od święta. 

Jaki rodzaj szafek kuchennych wybrać?

Wszystko zależy od tego, jakim metrażem dysponujemy. Jeżeli kuchnia jest niska lub sufit albo któraś ze ścian jest pod skosem, to najlepszym wyborem będą szafki narożne oraz stojące. Warto wtedy zadbać o ich odpowiednie ustawienie, aby były funkcjonalne. W tym celu można zrobić kuchnię na wymiar, wówczas przestrzeń kuchenna będzie dobrze zorganizowana i wszystko będzie ze sobą współgrało. 

Jeżeli nie ogranicza nas powierzchnia, warto postawić zarówno na szafki stojące, jak i na wiszące. Takie połączenie jest niezwykle efektowne i daje duże możliwości aranżacji wnętrza. Dobrze zorganizowana kuchnia to taka, która spełnia wszystkie potrzeby domowników, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór odpowiednich szafek kuchennych. Meble robione na wymiar są dobrym rozwiązaniem nie tylko w przypadku małych przestrzeni, ale też tych przestronnych.

Opinie o Szafki kuchenne – rodzaje - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 2

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com