Szafa wolnostojąca do sypialni – plusy i minusy

szafa wolnostojąca do sypialni

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • szafa przesuwna
  • szafa do sypialni
szafa wolnostojąca do sypialni

Wybór szafy do sypialni nie jest prosty. Istnieje wiele typów szaf, jednak najczęściej wybierane to szafy wolnostojące. Czemu zawdzięczają taką popularność? Jakie mają wady i zalety? Czy warto kupić tego rodzaju mebel do swojej sypialni?

Plusy i minusy szafy wolnostojącej 

Szafa wolnostojąca to najbardziej klasyczny model szafy. Jest lżejsza od szaf zabudowanych i do tego mobilna. Możemy zmieniać miejsce jej położenia, kiedy tylko chcemy. Zaletą tego rodzaju mebla jest również jego cena, a także dostępność. Szafy wolnostojące możemy zakupić w każdym sklepie meblowym w przystępnych cenach. 

Minusem tego rodzaju szafy jest to, że nie można jej idealnie dopasować do przestrzeni pokoju ani decydować, jakie półki znajdą się w jej wnętrzu. Często modele dostępne w sieciówkach mają dość wąski zakres rozmiarów i nie do każdej sypialni uda się znaleźć pasującą szafę.  

Rodzaje szaf wolnostojących 

Wśród szaf wolnostojących można wyróżnić kilka interesujących i praktycznych rodzajów: 

  • szafa przesuwna
  • szafa wielokomorowa (socjalna) 
  • szafa dwudrzwiowa
  • szafa trzydrzwiowa 

Szafa przesuwna to bardzo popularny model. Często wybierana do sypialni ze względu na pojemność i praktyczne drzwi przesuwne. Dodatkowo niektóre modele są wyposażone w lustro, co dla wielu osób jest ich ogromną zaletą. 

Szafa socjalna wielkomorowa została zaprojektowana głównie z myślą o miejscach pracy takich jak gabinety czy biura. Jednak taki mebel może być alternatywną dla szafy garderobianej, którą wykonuje się na zamówienie. 

Szafa dwudrzwiowa to najbardziej klasyczny model wśród szaf wolnostojących. Bardziej nadaje się do większych sypialni ze względu na to, że w małych pomieszczeniach przy otwartych drzwiach mogłaby utrudniać poruszanie się. 

Szafa trzydrzwiowa z kolei to urozmaicony wariant klasycznej dwudrzwiowej. Zazwyczaj jej wnętrze składa się głównie z drążków na ubrania wiszące oraz półek w dolnej części.  

Czy warto kupić szafę wolnostojącą? 

Rynek meblarski oferuje szeroki wybór tego rodzaju szaf. W wielu sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych możemy nabyć szafy wolnostojące w stylu vintage, nowoczesnym czy skandynawskim. Więc jeżeli zależy nam na solidnej, estetycznej i pojemnej szafie to zdecydowanie warto zainteresować się szafami wolnostojącymi. 

Jest to dobry wybór również dla osób, które często robią przemeblowania czy remonty. Taką szafę można łatwo przesunąć, a nawet przenieść do innego pomieszczenia. Jednak taki rodzaj szafy może się nie sprawdzić w przypadku bardzo małych pomieszczeń, wówczas lepiej postawić na szafy wnękowe, które są robione na wymiar. 

Opinie o Szafa wolnostojąca do sypialni – plusy i minusy - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 6 = 3

Podobne

Źródła

zdjęcie - shuttrstock.com