Stół do jadalni z marmurowym blatem – wady i zalety

stół z marmurowym blatem

4.0 Opinie (1)
  • meble kuchenne
  • stół jadalniany
  • stół do jadalni
stół z marmurowym blatem

Stół z marmurowym blatem to bardzo ekskluzywny, solidny oraz elegancki mebel. Wiele osób kocha kamienie w wystroju wnętrz i chętnie inwestują w marmurowe wyposażenie domu. Jakie zalety i wady ma takie rozwiązanie?

Rodzaje marmuru

Na początku warto wspomnieć, że marmur to rodzaj kamienia naturalnego, który dodatkowo składa się z różnych odmian. Jeżeli zastanawiamy się nad kupnem stołu z tego surowca, to warto poznać najpopularniejsze typy, jakimi są:

  • marmur biały 
  • marmur ciemny 

Marmur ciemny swoimi szarymi odcieniami przypomina nieco granit. Posiada liczne, widoczne gołym okiem żyłki, często w białych lub jasnobeżowych kolorach. Taka odmiana może występować nie tylko w odcieniach szarości, ale też brązowych, a nawet czarnych. 

Marmur biały jest bardziej popularny w przemyśle meblarskim. Taka odmiana może występować nawet w postaci pięknego jednolitego kamienia bez żył i przebarwień jedynie z lekkimi szarymi wzorami. To chyba najbardziej klasyczny wariant białego marmuru, który jest wykorzystywany do tworzenia bardzo luksusowych i drogich wnętrz. Dodatkowo marmur biały może występować również w licznych odcieniach beżu.

Wady i zalety stołów marmurowych do jadalni

Przede wszystkim ich ogromną zaletą jest to, jak się prezentują. Marmur to ponadczasowy i luksusowy surowiec, który daje niesamowity efekt w wystroju wnętrz. Ten rodzaj kamienia jest twardy i solidny i doskonale nadaje się jako blat na stół jadalniany. 

Jednak taki stół ma również swoje wady. Największą z nich jest to, że łatwo robią się na nim plamy i odbarwienia. Dlatego trzeba o niego specjalnie dbać. Bardzo mocne substancje chemiczne zawarte w detergentach mogą źle na niego wpływać. Gdy chcemy, aby taki stół prezentował się nienagannie przez wiele lat należy pilnować, żeby plamy po jedzeniu czy piciu nie zostały na nim zbyt długo. Trzeba regularnie przecierać go lekko zwilżoną ściereczką i nie dopuścić do zasychania się na nim plam.

W jakiej jadalni sprawdzi się stół z marmurowym blatem?

Stół jadalniany z marmuru rewelacyjnie pasuje do wnętrz w stylu glamour oraz nowoczesnym. Taki mebel w zestawieniu z jasnym wystrojem i czarnymi akcentami w postaci krzeseł to połączenie bardzo eleganckie, które zachwyci wszystkich zwolenników tego rodzaju wnętrz. Marmur jest takim rodzajem kamienia, który pasuje zarówno do pomieszczeń o bogatym przystrojeniu, jak i bardziej stonowanym i chłodnym. 

Marmur sprawdzi się w mieszkaniu, w którym domownicy zadbają o pielęgnacje takiego mebla. Jeżeli nie lubimy pielęgnować wyposażenia domu, to taki stół nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ szybko się zniszczy. Wtedy warto pomyśleć o innym rodzaju kamienia na blat do stołu, który nie wymaga aż tak dużej uwagi.

Opinie o Stół do jadalni z marmurowym blatem – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 7

Podobne