Wyspa ze zlewem – do jakiej kuchni?

Wyspa kuchenna ze zlewem

4.0 Opinie (1)
  • meble kuchenne
  • kuchnia
Wyspa kuchenna ze zlewem

Wyspa kuchenna ze zlewem wygląda niezwykle elegancko, a cała kuchnia nabiera wyjątkowo ekskluzywnego charakteru. Wybierając czarny zlew lub pozłacany kran, dodatkowo podkreślimy desing naszej kuchni. 

W jakiej kuchni wyspa ze zlewem sprawdzi się jednak najlepiej?

Wyspa kuchenna - główne funkcje

Wyspa kuchenna jest coraz chętniej wybieranym meblem kuchennym. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to rozwiązanie w pełni funkcjonalne, a jego wyjątkowe umiejscowienie - na środku pomieszczenia - dodaje naszej kuchni wyjątkowego charakteru. 

Jedną z głównych funkcji, jaką pełni wyspa kuchenna jest zwiększona powierzchnia przechowywania. Wyspa kuchenna, która posiada system szuflad, szafek czy schowków, sprawi, że nawet w niewielkiej kuchni, zmieścimy dużo więcej rzeczy.

Inną, równie ważną funkcją, którą pełni wyspa kuchenna jest dodatkowa przestrzeń do gotowania. Nawet niewielka wyspa kuchenna doda nam obszernego blatu, na którym przygotowywanie posiłków będzie lepiej zorganizowane. 

Wyspa kuchenna może pełnić funkcję stołu kuchennego! Wystarczy, że blat wyspy będzie wysunięty, a my zakupimy krzesła barowe i ustawimy w jej pobliżu.

Wyspa z AGD będzie natomiast sercem kuchni, to właśnie wyspa z płytą grzewczą, zlewem czy piekarnikiem będzie miejscem przygotowywania posiłków.

Wyjątkowym przykładem będzie aneks kuchenny - w takim rodzaju pomieszczenia, wyspa kuchenna może pełnić funkcję rozdzielającą pomieszczenia. Dobrze ustawiona wyspa oddzieli część kuchenną od jadalni lub od pokoju dziennego.

Wyspa kuchenna ze zlewem - co warto wiedzieć?

Każdy zlew musi być odpowiednio podłączony do sieci wodnej. Tak samo jest w przypadku armatury kuchennej umieszczonej w wyspie kuchennej. Przed podjęciem decyzji o postawieniu w kuchni wyspy kuchennej ze zlewem, musimy sprawdzić, czy możemy przeciągnąć wodę na środek pomieszczenia lub do miejsca, w którym stanąć ma wyspa.

Montując wyspę ze zlewem, musimy zadbać również o zabezpieczenie podłogi, która będzie narażona na wilgoć. Jeśli podłoga w kuchni jest drewniana, to okolice wyspy ze zlewem powinny być pokryte płytkami, tak aby woda nie uszkodziła parkietu czy paneli. Taki zabieg podzieli kuchnię na strefy, co dodatkowo wpłynie na atrakcyjny wygląd tej przestrzeni.

Wyspa ze zlewem będzie kompletna, jeśli w jej blacie zamontujemy palniki lub płytę grzewczą oraz okap przy suficie. To połączenie ułatwi nam gotowanie oraz bieżące porządki kuchenne.

Wyspa kuchenna - co oprócz zlewu?

Wyspę kuchenną możemy traktować jak tradycyjny mebel kuchenny, różniący się od szafek tym, że jest odsunięty od ścian. Takie spojrzenie na wyspę kuchenną pomoże nam zrozumieć, że w wyspie możemy zamontować:

  • system szafek zamykanych,
  • szafki otwarte (wnęki),
  • system szuflad,
  • zlew,
  • zmywarkę do zabudowy,
  • piekarnik,
  • płytę grzewczą,
  • palniki, np. na gaz,
  • kuchenkę mikrofalową,
  • pralkę.

Niemal każdy sprzęt AGD może być wbudowany w wyspę kuchenną, najważniejsze jest jednak to, aby mebel bez problemu mieścił się w kuchni, a wyspa była jednocześnie ozdobą całego pomieszczenia. 

Wyspa kuchenna ze zlewem - w jakiej kuchni się sprawdzi?

Wyspy kuchenne najlepiej sprawdzą się w większej kuchni lub aneksie kuchennym wychodzącym na jadalnię lub pokój dzienny. Mała kuchnia również może być wyposażona w taki mebel, jednak zaleca się postawienie niewielkiej wyspy, pełniącej funkcję stołu/blatu kuchennego. Zyskamy wtedy wielofunkcyjny mebel.

Wyspa ze zlewem sprawdzi się idealnie w kuchni przestronnej, w domu, w którym często gotuje się posiłki, a płyta grzewcza zainstalowana będzie w pobliżu zlewu - najlepiej również w wyspie kuchennej.

Opinie o Wyspa ze zlewem – do jakiej kuchni? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 1

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com