Szafa z drewna, czy z materiału drewnopodobnego – co wybrać?

szafa do salonu

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • szafa przesuwna
  • szafa na wymiar
  • szafa wolnostojąca
  • szafa z drewna naturalnego
  • szafa z płyty laminowanej
szafa do salonu

Jaką szafę do salonu wybrać? Szafę z materiału drewnopodobnego czy może szafę z drewna naturalnego? Która opcja będzie lepsza dla naszego portfela? Czy szafa z tworzyw imitujących drewno będzie tak samo wytrzymała i solidna jak szafa drewniana? 

Szafa z drewna naturalnego – wady i zalety

Szafa z drewna naturalnego będzie solidna i trwała, ale przede wszystkim unikatowa i niepowtarzalna. Każde drewno jest wyjątkowe, ponieważ nie ma dwóch takich samych kawałków tego surowca, każdy egzemplarz ma swoje unikatowe sęki i oryginalny kolor.

Wadą wszystkich mebli z drewna naturalnego, nie tylko szaf jest to, że wymagają odpowiedniej pielęgnacji i impregnacji, którą należy powtarzać co jakiś czas, aby meble mogły zachować nienaganny wygląd przez wiele lat. Oczywiście do wad zalicza się również wysoką cenę za meble drewniane. 

Szafa z materiałów drewnopodobnych – wady i zalety 

Szafa z materiałów imitujących drewno naturalne będzie zakupem zdecydowanie mniej kosztownym niż zakup mebla z drewna naturalnego. Dodatkowo meble z materiałów drewnopodobnych wykonane z dbałością i precyzją będą tak samo solidne i trwałe co mebel z surowca naturalnego.

Oczywiście wadą materiałów drewnopodobnych jest to, że choć bardzo dobrze udają drewno, nigdy nim nie będą i każdy, kto pasjonuje się meblarstwem i wystrojem wnętrz, rozpozna, co jest drewnem naturalnym a co nie. 

Co wybrać – szafę z drewna naturalnego czy materiałów drewnopodobnych? 

Wszystko zależy od tego, jakie mamy preferencje oraz możliwości finansowe. Jeżeli mamy ograniczony budżet lub w tym konkretnym momencie mamy inne ważne wydatki i nie jesteśmy wielkimi miłośnikami drewnianych szaf, to warto sobie odpuścić tak kosztowny mebel i postawić na coś tańszego, co nie znaczy, że gorszego jakościowo.

Opinie o Szafa z drewna, czy z materiału drewnopodobnego – co wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 28 = 33

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com