Szafka nocna wisząca – kiedy się sprawdzi?

podwieszana szafka nocna

0.0 Opinie (0)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • szafki nocne
podwieszana szafka nocna

Szafka nocna wisząca w sypialni nie jest najpopularniejszym rozwiązaniem w naszych mieszkaniach i domach - z czego to może wynikać? Przede wszystkim szafki nocne stojące są łatwiej dostępne i nie potrzebują specjalnego montażu, dlatego częściej je wybieramy. Jednak wariant wiszący może być ciekawym i praktycznym rozwiązaniem. Kiedy warto się zdecydować na opcję wiszącą? 

Szafki nocne wiszące a wygoda 

Największą zaletą szafki nocnej wiszącej jest to, że można ją zamontować na takiej wysokości, jaka będzie nam najbardziej odpowiadać. W przypadku szafki stojącej musimy wybierać z dostępnych opcji i nie zawsze wysokość mebla jest taka, jakbyśmy chcieli. Jednak jeżeli wybierzemy opcję wiszącą to ten kłopot znika. Bez problemu możemy dostosować montaż szafki do wysokości łóżka. 

Szafki nocne wiszące a pojemność 

Szafki wiszące są najczęściej dostępne w wersji z jedną szufladą, z szufladą i półką lub jako samodzielna półka bez dodatkowych szuflad. Z tego powodu szafki wiszące nie są tak pojemne, jak szafki stojące. W szufladzie będzie miejsce na drobne akcesoria jak szczotka do włosów czy krem do rąk lub też książka, którą czytamy przed snem. Jeżeli zdecydujemy się na takiej szafce postawić lampkę nocną, to prawdopodobnie nie starczy nam już miejsca na inne rzeczy. Dlatego wybierając taki model, warto pomyśleć nad zamontowaniem światła na ścianie bezpośrednio nad szafką. 

Dla kogo szafka nocna wisząca?

Szafka wisząca sprawdzi się przede wszystkim osobom, które nie robią częstego przemeblowania w sypialni. Ze względu na to, że szafki wiszące są montowane do ściany to ciężko zmienić ich położenie, zwłaszcza że po montażu w ścianie zawsze zostaną nieestetyczne ślady, które trzeba potem zamalować. 

Szafka wisząca sprawdzi się również tym, którzy nie potrzebują mieć na niej laptopa lub dużych książek czy innych przedmiotów i stawiają na minimalizm w wystroju sypialni.

Opinie o Szafka nocna wisząca – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 17 = 24

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com