Stół do jadalni na wymiar, czy z salonu meblowego – co wybrać?

stół do jadalni

4.0 Opinie (1)
  • stół jadalniany
  • stół do jadalni
  • stół z salonu meblowego
  • stół na wymiar
stół do jadalni

Bardzo często, gdy urządzamy jadalnię, to długo zastanawiamy się, jaki stół będzie najbardziej odpowiedni. Jak spośród wszystkich dostępnych opcji wybrać stół, który będzie pasował do naszego domu?

Stół do jadalni z salonu meblowego

Sklepy i salony meblowe oferują dużo różnych rodzajów stołów do jadalni. W takich miejscach można zakupić m.in. stoły okrągłe, owalne, kwadratowe, prostokątne, a także składane. Ponadto na rynku można zdobyć stoły z drewna litego, materiałów drewnopodobnych, stoły stalowo-drewniane, a także ze szklanym blatem.

Ceny za stoły do jadalni ze sklepów meblowych zaczynają się już od 200 zł, a mogą się kończyć nawet na 3000 zł. Przykładowo za okrągły stolik stół 80 cm w stylu skandynawskim z płyty MDF możemy zapłacić 219 zł. Z kolei za stalowy stolik ze szklanym blatem będzie kosztował ok. 330 zł. Duży rozkładany do 220 cm stół drewniany z metalowymi nogami to koszt ok. 1100 zł. Natomiast za duży stół w stylu glamour ze stali szlachetnej oraz szklanym blatem możemy zapłacić ponad 2000 zł.

Stół do jadalni robiony na wymiar

Zamówienie stołu na wymiar daje bardzo dużo możliwości odnośnie wyboru materiału, rozmiarów, a także kształtu. Oprócz standardowych rodzajów możemy zamówić stół składany, a także stół, który będzie się składał z połączenia różnych surowców. Dodatkowo taka opcja umożliwia zamówienie mebla o nietypowym wykończeniu np. brokatowym, matowym, a także w nietypowym kolorze.

Ceny za taką usługę są zależne od wielu czynników takich jak materiał wykonania, rozmiary oraz wykończenie. Przykładowo koszt za stół dębowy o powierzchni ok. 1,5 metra kwadratowego to ok. 2000 zł. Podobny stół z buku będzie kosztował ok. 1700 zł. Stół drewniany z metalowymi nogami na ogół będzie nieco tańszy niż stół w całości zrobiony z drewna naturalnego. Jeżeli nie chcemy płacić aż tyle za mebel, warto zastanowić się nad stołem z materiału drewnopodobnego.

Stół z salonu meblowego czy stół na zamówienie – co wybrać? 

Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy. Jeżeli zależy nam na oryginalnym i unikatowym meblu, to warto zainwestować w stół na zamówienie. Z kolei, jeżeli nie chcemy wydawać fortuny, można poszukać stołu w salonach meblowych lub zlecić zrobienie takiego mebla z tańszego materiału, jak sklejka czy płyta MDF. Usługa na wymiar będzie lepsza, gdy nasza jadalnia nie jest zbytnio duża i potrzebujemy dobrze wymierzonego i praktycznego mebla.

Opinie o Stół do jadalni na wymiar, czy z salonu meblowego – co wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

58 + = 64

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com