Meble do przedpokoju – kompozycja mebli w jednej bryle

Meble do przedpokoju

4.0 Opinie (1)
Meble do przedpokoju

Urządzenie przedpokoju, nie jest wcale łatwym zadaniem. Jest to bowiem pierwsze pomieszczenie, które widzą goście odwiedzający nasz dom czy mieszkanie. Musi być ono zatem precyzyjne zaprojektowane pod kątem estetycznym, jak i funkcjonalnym. To właśnie w przedpokoju potrzebujemy zwykle szafy, miejsca na buty, lustra oraz wieszaków na kurtki. To również w tym pomieszczeniu witamy i żegnamy naszych gości - przestrzeń musi być więc przestronna.

Sprawdźmy, w jakim przedpokoju najlepiej sprawdzi się kompozycja mebli w jednej bryle.

Meble w jednej bryle - w jakim przedpokoju się sprawdzą

Jeśli mieszkanie lub wejście do domu nie oferuje nam przestronnej przestrzeni do zamontowania szafy, wyodrębnienia siedziska do założenia butów i ustawienia dodatkowego lustra, to właśnie w takim przedpokoju najlepiej sprawdzi się mebel w jednej bryle. Jest on kompaktowy i zawiera w sobie elementy niezbędne do przechowywania rzeczy.

Większe przedpokoje również mogą być wyposażone w kompozycję mebli w jednej bryle, potrzebujemy do tego jednej dłuższej ściany.

Meble w jednej bryle - co zawierają?

Kompozycja mebli w jednej bryle składa się zazwyczaj z:

  • szafy wyposażonej w wieszaki oraz półki,
  • siedziska,
  • lustra zawieszonego zazwyczaj nad siedziskiem,
  • szafki na buty,
  • zewnętrznych wieszaków na kurki/płaszcze.

To, jak będzie wyglądał taki mebel, zależy w dużej mierze od nas. W sklepach dostępne są różne wersje takiego mebla, a jeśli zdecydujemy się na wykonanie go na wymiar, możemy zdecydować o każdym, nawet najmniejszym szczególe.

Funkcjonalność mebli w jednej bryle

Nie ma wątpliwości, że rozbudowany mebel, zawierający różne elementy będzie bardzo funkcjonalny oraz nie zajmie wiele miejsca. W przedpokoju, w którym zamontujemy ten wielofunkcyjny mebel, będziemy mieli do dyspozycji szafę, a w niej sporo miejsca na powieszenie naszych ubrań i ułożenie części z nich na półkach. Szafa może być wyposażona w drzwi przesuwne lub otwierane. Często jedno ze skrzydeł drzwi jest jednocześnie lustrem.

Dodatkowo zmieścimy jednoosobowe siedzisko, pod którym możemy ukryć półeczki na buty. To zaoszczędzi nam wiele miejsca w przejściu. Co więcej, nad siedziskiem możemy zamontować lustro.

We wnęce z siedziskiem możemy wkręcić wieszak lub półeczki na mniejsze rzeczy. A nad lustrem śmiało zmieści się dłuższa półka, na której możemy ułożyć te części garderoby, które nie zmieszczą nam się w szafie, na przykład szale lub czapki.

Decydując się na kompozycję mebli w jednej bryle w przedpokoju, oszczędzamy wiele miejsca i zyskujemy bardzo funkcjonalną przestrzeń do codziennego ubierania się.

Estetyka mebli w jednej bryle

Przedpokój, jako pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzą nasi goście, musi być nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale również powinno bardzo dobrze się prezentować. Przedpokój robi zawsze pierwsze wrażenie naszego mieszkania czy domu. 

Decydując się na kompozycję mebli w jednej bryle do przedpokoju, naszą uwagę powinno zwrócić również to, jak cała bryła będzie się prezentowała. Na co patrzeć podczas zakupu?

Sprawdźmy, czy cały mebel bez problemu zmieści się w naszym przedpokoju. Nawet najmniejsza ingerencja w gotowy już mebel, może zaburzyć jego symetrię, a przez to negatywnie wpłynąć na finalny wygląd.

Dobrym pomysłem jest zakupienie miękkiego i kolorowego siedziska - ten mały element diametralnie zmieni całą konstrukcję, a przedpokój będzie bardziej przytulny.

Meble do przedpokoju w jednej bryle - cena

Cena kompozycji mebli w jednej bryle zależy od kilku czynników:

  • materiału wykonania (najdroższe będą meble wykonane z naturalnego drewna),
  • wielkości poszczególnych komponentów,
  • ewentualnej personalizacji kompozycji,
  • usługi montażu.

Jeśli w sklepach meblowych nie znajdziemy kompozycji pasującej do naszego przedpokoju, dobrym rozwiązaniem jest zaprojektowanie jej na wymiar.

Opinie o Meble do przedpokoju – kompozycja mebli w jednej bryle - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 66 = 71

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shuttrestock.com, autor Edvard Nalbantjan