Sofa do salonu – z jakiego materiału?

sofa do salonu

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • sofa do salonu
sofa do salonu

Wybierając sofę do pokoju dziennego nie bez znaczenia jest, z jakiego materiału będzie wykonana. Wybór tworzyw oferowany przed producentów sof jest naprawdę duży. Jak wybrać najlepszy materiał do swojego salonu? Na co należy zwrócić uwagę? 

Rodzaje materiałów na sofę 

Najczęściej wybieranymi materiałami na obicia sofy to:

  • skóra naturalna
  • skóra syntetyczna
  • plusz
  • żakard 
  • mikrofaza
  • szenil

Skóra naturalna to wytrzymały materiał, jednak należy na niego uważać, gdy posiadamy w domu koty. Skóra jest odporna na otarcia, ale na kocie pazury już niestety nie. Podobnie jest ze skórą syntetyczną, podczas użytkowania zachowuje się tak samo jak naturalna. Oba rodzaje skóry różnią się głównie ceną - skóra syntetyczna jest tańsza niż naturalna. 

Plusz to miękki charakterystyczny materiał tapicerski. Dobrze przepuszcza powietrze, a dodatkowo ma właściwości termoizolacyjne. Wśród rodzajów pluszu wyróżnia się welur, aksamit, sztruks i welwet. 

Żakard to tkanina, która jest przyjemna w dotyku, bardzo trwała oraz nie gniecie się. Ze względu na to, że proces produkowania tego materiału jest czasochłonny i skomplikowany, żakard jest stosunkowo drogi.  

Mikrofaza to materiał niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, dzięki temu można go z łatwością wyczyścić bez obaw o zniszczenia. Charakteryzuje się również wysoką elastycznością, a także miękkością. 

Szenil to tkanina również odporna na otarcia i codzienną eksploatację, a dodatkowo nie mechaci się przy intensywnym użytkowaniu. 

Jaki materiał wybrać na sofę do swojego domu? 

Wszystko zależy od tego, jaki mamy warunki w domu. Jeśli posiadamy kota czy też psa to bardziej sprawdzą się tkaniny pluszowe, żakard, szenil lub mikrofaza. Te rodzaje materiałów obiciowych są odporne na kocie i psie pazury. 

Z kolei, jeżeli w domu mamy małe dzieci to znacznie lepiej sprawdzi się skóra naturalna lub też syntetyczna. Małe dzieci często brudzą wszystko jedzeniem i wszędzie rozlewają picie, a skóra nie nasiąka, dlatego łatwiej będzie nam ją czyścić z zabrudzeń. 

Opinie o Sofa do salonu – z jakiego materiału? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

58 − = 57

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com