Szafa z drewna naturalnego – wady i zalety

drewniana szafa do salonu

4.0 Opinie (1)
  • salon
  • szafa przesuwna
  • szafa na wymiar
drewniana szafa do salonu

Meble z drewna naturalnego są jednymi z najdroższych i najtrwalszych na rynku meblarskim. Szafy z tego surowca czy to do pokoju dziennego, czy sypialni cieszą się ogromną popularnością. Jakie zalety ma posiadanie szafy z drewna naturalnego w salonie? Czy warto inwestować pieniądze w szafę z drewna naturalnego? 

Szafa z drewna naturalnego – zalety

Drewno naturalne to przede wszystkim piękny i szlachetny surowiec. Wszystkie meble wykonane z drewna mają w sobie coś wyjątkowego i przenoszą tę wyjątkowość na przestrzeń, w której się znajdują. Oprócz walorów estetycznych drewno jest też bardzo trwałym surowcem. Zakup szafy drewnianej to spory wydatek, jednak opłacalny, ponieważ solidna konstrukcja mebli drewnianych sprawia, że będą one służyć latami. Do zalet szaf drewnianych zalicza się też duży wybór gatunków drewna. Bez problemu znajdziemy szafy z jesionu, dębu, buku, a także wielu innych gatunków drzew. 

Szafa z drewna naturalnego – wady

Oprócz ceny meble drewniane posiadają jeszcze jedną wadę – wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Żeby meble drewniane rzeczywiście przez długie lata wyglądały nienagannie trzeba je dobrze zabezpieczyć poprzez olejowanie, bejcowanie lub lakierowanie i należy to robić co najmniej co kilka lat. 

Czy warto inwestować w szafę z drewna naturalnego?

To zależy od zasobności naszego portfela. Jeżeli stać nas na taki zakup to oczywiście jak najbardziej warto kupować meble z naturalnych surowców, które będą trwałe i nie będziemy musieli ich wymieniać po dwóch latach. Jeśli jednak taki wydatek nie jest obojętny dla naszego portfela, to warto przemyśleć kupno szafy z materiałów drewnopodobnych, które wyglądają bardzo podobnie, a odpowiednio wykonane również będą solidne. 

Opinie o Szafa z drewna naturalnego – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

67 − 59 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com