Komoda do sypialni z tworzywa drewnopodobnego – plusy i minusy

Komoda do sypialni z tworzywa drewnopodobnego

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • komoda do sypialni
Komoda do sypialni z tworzywa drewnopodobnego

Materiały drewnopodobne fantastycznie imitują drewno naturalne, dlatego tak chętnie się je wykorzystuje w przemyśle meblarskim. Komody należą do tej grupy mebli, które bardzo często są produkowane z tego rodzaju tworzyw. Dlaczego materiały drewnopodobne są tak popularne? Jakie są ich rodzaje? Jakie mają wady i zalety? 

Rodzaje materiałów drewnopodobnych na komodę

 Najbardziej popularne materiały drewnopodobne: 

  • Sklejka – ten materiał można podzielić na dwa podrodzaje. Suchotrwałe, sprawdzające się w warunkach suchych oraz wodoodporne, które mają zastosowanie w warunkach wilgotnych. Do produkcji komody nie ma wskazania do używania wodoodpornego wariantu, dlatego najczęściej używa się suchoodpornego. 
  • Płyty wiórowe – składają się z trocin i drzazg, które są zespolone specjalnym klejem lub żywicą, dzięki temu są bardzo twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne.  
  • Płyty pilśniowe – produkowane z rozwłóknionego surowca drzewnego. Poddawane są wysokiej temperaturze i prasowaniu, dzięki temu uzyskiwany jest całkowicie jednolity materiał. 

Wady i zalety komody z materiału drewnopodobnego 

Komoda z materiału drewnopodobnego będzie zdecydowanie tańsza niż komoda z drewna litego. Tego typu tworzywa, dzięki dodatkowi kleju lub żywicy, a także prasowaniu pod wysokim ciśnieniem są solidne, twarde i wytrzymałe. Dodatkowo materiały drewnopodobne to jednolite gładkie płyty, bez sęków i naturalnych pęknięć. 

Materiały drewnopodobne, choć bardzo dobrze imitują drewno, to nie mają tego klimatu i charakterystycznego zapachu drewna naturalnego. Niektórym może przeszkadzać również większa masa mebli z tworzyw drewnopodobnych, ze względu na nasycenie życicą i klejami. Wadą jest także emisja szkodliwych dla środowiska rozpuszczalników i innych substancji, których używa się przy produkcji tego rodzaju surowców. 

Opinie o Komoda do sypialni z tworzywa drewnopodobnego – plusy i minusy - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 67 = 72

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com