Szafa z drzwiami harmonijkowymi – kiedy się sprawdzi?

Szafa z drzwiami harmonijkowymi

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • szafa do sypialni
Szafa z drzwiami harmonijkowymi

Duża pojemna szafa w sypialni to marzenie wielu osób. Spośród wszystkich dostępnych modeli mało się mówi o szafie z drzwiami harmonijkowymi. Czy ten rodzaj szafy zasługuje na uwagę?

Szafa harmonijkowa – jak to działa? 

Drzwi szafy harmonijkowej składają się z paneli, które są połączone ze sobą zawiasami, dzięki temu, gdy je otwieramy składają się na siebie. Cała konstrukcja przypomina kiedyś popularne drzwi harmonijkowe, jednak dzisiejsze szafy różnią się od ówczesnych drzwi tym, że są o wiele bardziej estetycznie wykonane, a co więcej jest o wiele większy wybór co do materiałów i szerokości paneli. 

Wady i zalety szafy harmonijkowej

Do zalet tego rodzaju mebli z pewnością można zaliczyć ich estetyczny wygląd, a także szeroki wybór takich szaf. Na rynku znajdziemy zarówno modele bardzo eleganckie pasujące do nowoczesnych wystrojów wnętrz, jak i warianty bardziej w stylu vintage czy boho. Szafy z drzwiami harmonijkowymi są  wygodne w zastosowaniu, a dodatkowo wytrzymałe. Dodatkowo otwieranie drzwi szafy dzięki nowoczesnym technologiom i dobrym materiałom odbywa się bezdźwięcznie. 

Co do wad szaf harmonijkowych to ciężko jakiekolwiek znaleźć. Przez to, że technologia produkowania takich mebli poszła do przodu, to obecne modele szaf czy drzwi harmonijkowych są pozbawione wszystkich wad, które miały jeszcze kilkanaście lat temu.

Rodzaje szaf harmonijkowych ze względu na drzwiczki

Szafy harmonijkowe mogą mieć różne wykończenia, czy mogą być z robione z różnych materiałów. Do najbardziej popularnych i ciekawych opcji należą:

  • drzwiczki z panelami przeszklonymi
  • drzwiczki pełne (bez przeszklenia)
  • drzwiczki z PVC
  • drzwiczki drewniane 
  • drzwiczki z materiałów drewnopodobnych 
  • drzwiczki ze szkła lacobel 

Kiedy postawić na szafę z drzwiczkami harmonijkowymi?

Szafa z harmonijkowym systemem otwierania sprawdzi się w każdych warunkach, ale zwłaszcza tam, gdzie stawia się na oszczędność przestrzeni. Ten rodzaj otwierania szafy nie będzie blokował przejścia podczas korzystania z mebla. Ponadto ze względu na to, że takie szafy występują w wariantach, zarówno bardzo nowoczesnych, eleganckich, jak i tradycyjnych drewnianych to łatwo jest je wpasować do wielu wystrojów wnętrz. 

Opinie o Szafa z drzwiami harmonijkowymi – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

16 + = 23

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com