Wanna z prysznicem – jak dobrać parawan do wanny?

parawan do wanny

4.0 Opinie (1)
  • wyposażenie łazienki
  • łazienka
parawan do wanny

Wanna wyposażona w parawan to praktyczne i eleganckie rozwiązanie, które pozwala w pełni cieszyć się kąpielą bez ryzyka zachlapania łazienki. Jest to rozwiązanie 2w1, ponieważ w takiej wannie możemy kąpać się w sposób tradycyjny lub wziąć tylko krótki prysznic. Jak wybrać najlepszy parawan do wanny?

Poznaj kilka wskazówek!

Wanna z prysznicem w małej łazience - jaki parawan wybrać?

W małej łazience najważniejsza jest przestronność pomieszczenia oraz optycznie powiększenie niewielkiej przestrzeni. Dobrym pomysłem jest więc postawienie na wielofunkcyjne meble i armaturę łazienkową. Wanna z prysznicem będzie idealnym rozwiązaniem dla małej łazienki. Wystarczy wybrać tylko odpowiedni parawan nawannowy. Co sprawdzi się najlepiej?

W małej łazience możemy zamontować parawan przezroczysty, wykonany ze szkła hartowanego lub pleksi. Materiały te optycznie powiększą pomieszczenie. Aby zająć jak najmniej miejsca, najlepiej zakupić parawan składany harmonijkowo, albo z drzwiczkami przesuwnymi lub składanymi. Będzie to rozwiązanie bardziej praktyczne niż parawany otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz.

Parawan nawannowy a wymiar wanny

Jeśli zależy nam na zamontowaniu parawanu na wannie, to pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wymiar naszej wanny. Parawan nawannowy powinien idealnie pasować do jej rozmiaru, aby zapewnić maksymalną ochronę przed rozpryskującą się wodą.

To również od wymiarów i kształtu wanny zależy, jaki model parawanu wybierzemy oraz w jaki system otwierania lub przesuwania będzie on wyposażony.

Parawan do wanny - jaki materiał wybrać?

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze parawanu do wanny, jest materiał, z którego będzie wykonany. Dobry parawan, który zostanie z nami na lata, powinien być wyprodukowany z trwałego, łatwego w utrzymaniu czystości materiału. Najpopularniejsze są parawany nawannowe z hartowanego szkła lub tworzyw sztucznych. Różnią się one między sobą ceną - parawany ze szkła hartowanego będą dużo droższe od tych z tworzywa sztucznego - oraz wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Parawan nawannowy ze szkła hartowanego nie porysuje się tak szybko, jak ten wykonany z pleksi lub innego tworzywa sztucznego.

Styl łazienki a parawan nawannowy

Podczas wyboru odpowiedniego parawanu nawannowego, powinniśmy pamiętać o tym, że jest to również element dekoracyjny. Ważne jest, aby parawan pasował do stylu, w jakim urządziliśmy naszą łazienkę.

Na rynku dostępne są parawany o różnych wzorach, kolorach i fakturach, dlatego można go dopasować do niemal każdego rodzaju wnętrza - od łazienki minimalistycznej po kolorową łazienkę w stylu prowansalskim.

Wanna z prysznicem. Poznaj rodzaje otwierania parawanów!

Sposób montażu oraz system otwierania parawanu nawannowego, to również bardzo istotny czynnik, który powinien wpłynąć na naszą decyzję, w trakcie wyboru parawanu. Na rynku dostępne są takie modele parawanów jak:

  • z drzwiczkami otwieranymi na zewnątrz lub do wewnątrz, 
  • z drzwiczkami przesuwnymi,
  • składane harmonijkowo,
  • składane wahadłowo,
  • całkowicie przesuwane na szynach.

Parawany te można montować na ścianie, na wannie lub mocując do sufitu. W ofercie wielu sklepów spotkać możemy również modele wolnostojące. To, który sposób montażu wybierzemy, wiąże się głównie z modelem parawanu oraz systemem otwierania go. Przy bardziej skomplikowanych parawanach, najlepiej skorzystać z pomocy fachowca. Jest to ważne ze względów bezpieczeństwa, ponieważ źle zamontowany parawan nawannowy może się przesunąć lub całkowicie spaść z wanny.

Opinie o Wanna z prysznicem – jak dobrać parawan do wanny? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

53 − = 52

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com