Ciemny przedpokój. Sprawdź, jak go urządzić!

Ciemny przedpokój. Sprawdź, jak go urządzić!

4.0 Opinie (1)
  • przedpokój
Ciemny przedpokój. Sprawdź, jak go urządzić!

Przedpokój bez okna może być eleganckim i jasnym pomieszczeniem. Istnieje szereg rozwiązań, które sprawią, że nawet ciemny przedpokój będzie piękną wizytówką naszego domu, a domownicy oraz goście będą się w nim czuli bardzo komfortowo. 

Sprawdź, jak urządzić swój ciemny przedpokój!

Najlepsze szafy do przedpokoju. Poznaj rodzaje!

W każdym przedpokoju najlepiej sprawdzą się szafy z drzwiami przesuwnymi. Szafa z systemem drzwi przesuwnych wkomponuje się idealnie do tego pomieszczenia i będzie spójnym elementem całości. Można wyróżnić jej kilka rodzajów, a są to między innymi:

  • szafa dwudrzwiowa,
  • szafa kilkudrzwiowa,
  • szafa wolnostojąca,
  • szafa zabudowana.

Każda z tych szaf może być wyposażona w lustrzane drzwi, nada to całemu pomieszczeniu niezwykłego charakteru i optycznie powiększy przestrzeń.

Innym rodzajem szaf, które można wstawić do przedpokoju, są szafy narożne. Sprawdzą się one nawet w niewielkim pomieszczeniu. Szafy te mają zazwyczaj system drzwi otwieranych do zewnątrz, dlatego ważne jest, aby przed zakupem takiej szafy dokładnie zmierzyć wszystkie odległości w naszym przedpokoju.

Ciemny przedpokój - źródło światła

Niewielkie okno lub jego brak, sprawia, że nasz przedpokój jest ciemnym pomieszczeniem. Jeśli nie mamy możliwości, aby wpuścić do niego trochę światła dziennego, to powinniśmy zastosować inne rozwiązanie. W ciemnym przedpokoju sprawdzi się oświetlenie punktowe lub LEDy - w taśmie lub żarówkach. Światło punktowe, zamontowane w suficie powinniśmy ustawić wzdłuż przedpokoju, mając na uwadze, aby jeden punkt światła znajdował się nad miejscem, w którym stoimy przed lustrem. Dzięki temu oświetlimy cały przedpokój, a poprawianie garderoby przed lustrem będzie wygodne.

Innym pomysłem jest wykorzystanie diod LED i wybór białego (zimnego) światła. Dzięki temu nasze pomieszczenie będzie jasne, nawet mimo braku światła dziennego. Jeśli w przedpokoju istnieje możliwość wykonania sufitu podwieszanego, to możemy zaprojektować go tak, aby we wnękach przykleić taśmę LED. W innym wypadku najlepiej powiesić kinkiety, które będą odpowiednie dla energooszczędnych żarówek LED.

W większym przedpokoju możemy postawić ozdobną lampę podłogową, nada ona ekskluzywnego charakteru temu pomieszczeniu i dodatkowo je doświetli.

Przedpokój - optyczne powiększenie i rozjaśnienie przestrzeni

Ciemny przedpokój na pierwszy rzut oka wydaje się ciasnym pomieszczeniem. Istnieje kilka sposobów na optyczne powiększenie ciemnego przedpokoju:

  • pomaluj ściany jasnymi kolorami (sprawdzą się tu różne barwy koloru białego),
  • wstaw jasne meble z jednego kompletu, na przykład w zabudowie,
  • drzwi mebli mogą być wykonane ze szkła lub pokryte lustrem,
  • światło ustaw tak, aby odbijało się od luster i szkła,
  • dodaj miękki dywan podłogowy w intensywnym kolorze - będzie on kontrastował z jasnymi meblami i dopełni to pomieszczenie.

Ciemny przedpokój - jakie meble wybrać?

Urządzając ciemny przedpokój, należy pamiętać o kolorach ścian, mebli i dodatków. Dlatego, kupując meble do takiego przedpokoju, powinniśmy się skłaniać ku jasnej szafie, przeszklonej garderobie lub siedzisku w kolorze białym lub jasnobeżowym. Dodatki, takie jak wieszak, półka na buty czy dywan mogą być w już w ciemniejszych odcieniach, jednak wszystko zależy od stylu, w jakim chcemy urządzić to pomieszczenie.

Dobrym pomysłem będzie też wstawienie do ciemnego przedpokoju kompozycji mebli w jednej bryle. Wybierając taki zestaw robiony na miarę, pamiętajmy, aby był on wykonany z jasnego drewna lub pomalowany na biały lub kremowy kolor. W tego typu pomieszczeniach sprawdzą się też meble pomalowane lakierem w wysokim połysku.

Opinie o Ciemny przedpokój. Sprawdź, jak go urządzić! - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

41 + = 47

Podobne

Źródła

zdjęcie- shutterstock.com