Zabudowana pralka. Poznaj najlepsze pomysły!

Zabudowana pralka

4.0 Opinie (1)
  • kuchnia
  • łazienka
Zabudowana pralka

Pralka jest jednym z podstawowych urządzeń gospodarstwa domowego, jednak w niektórych domach lub mieszkaniach może brakować odpowiedniej przestrzeni, aby umieścić ją w sposób praktyczny i estetyczny. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy pralka w zabudowie. Na czym to polega i gdzie można zabudować to urządzenie?

Poznaj najlepsze pomysły!

Pralka do zabudowy - co trzeba wiedzieć?

Zabudowa pralki to rozwiązanie, które pozwala na oszczędność miejsca i nadanie pomieszczeniu bardziej eleganckiego wyglądu. Zanim jednak zdecydujemy się na zamontowanie pralki w zabudowanej szafce lub pod blatem, powinniśmy wiedzieć, że nie każda pralka będzie do tego odpowiednia.

Jaka pralka nadaje się do zabudowy i na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim trzeba znaleźć taki model pralki, który przygotowany jest pod zabudowę, Jest to ważne, ponieważ niektóre pralki są zaprojektowane w taki sposób, który nie pozwala na przymocowanie do niej dodatkowych elementów, takich, jak ozdobny front maskujący.

Innym czynnikiem, który koniecznie musimy sprawdzić przed zakupem wybranego modelu pralki, jest jej rozmiar. Szerokość, wysokość oraz głębokość urządzenia musi pasować do wnęki, w której ma być ona zamontowana.

W trakcie wybierania idealnej pralki do naszego domu warto zwrócić uwagę również na takie parametry jak: poziom hałasu, poboru energii czy wody.

Zabudowana pralka - w jakim pomieszczeniu sprawdzi się najlepiej?

Możliwość zabudowania pralki, sprawi, że w pełni zagospodarujemy przestrzeń w naszym domu i zyskamy ładnie wykończone wnętrze. Dodatkowo, pomieszczenie, w którym stać będzie pralka w zabudowie, będzie wydawało się większe. 

Pralkę najlepiej zamontować tam, gdzie mamy już dostęp do wody, dlatego dwoma najlepszymi pomieszczeniami są łazienka oraz kuchnia. W obu pomieszczeniach możemy zabudować pralkę nie tracąc dodatkowej przestrzeni.

Zabudowa pralki w łazience

Pralka może być ustawiona w łazience, niemal w dowolnym miejscu. Możemy zabudować ją pod blatem, w szafce lub na ścianie. Wszystko zależy od projektu i wyposażenia całego pomieszczenia. 

W małej łazience najlepiej sprawdzi się jednak zabudowa pralki pod blatem, ponieważ całą górną przestrzeń (blat), możemy wykorzystać na ułożenie kosmetyków lub innych rzeczy osobistych.

Bez względu na wielkość łazienki, zawsze powinniśmy pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej wentylacji w tym pomieszczeniu. Zabudowana pralka w bardzo wilgotnej łazience, może szybciej się psuć lub mieć problemy z występowaniem grzyba.

Zabudowa pralki w kuchni

Jeśli dysponujemy kuchnią, na tyle dużą, aby zmieścić w niej pralkę, to również możemy zabudować ją w kilku miejscach. Może to być zabudowa pod blatem lub w szafce, która pasować będzie do stylu tego pomieszczenia. Przy zabudowie pralki w kuchni, również powinniśmy pamiętać o odpowiedniej wentylacji, aby uniknąć problemów z zapachami.

Jak zabudować pralkę? Poznaj te sposoby!

Bez względu na to, w jakim pomieszczeniu chcemy zabudować pralkę, najważniejsze jest to, aby cała kompozycja pasowała do stylu wnętrza i naszego domu. Niektóre rodzaje zabudowy sprawdzą się lepiej w małych pomieszczeniach, a inne w przestronnych wnętrzach - warto wziąć to pod uwagę już w pierwszym etapie prac nad wyposażeniem domu lub mieszkania.

Do najpopularniejszych sposobów zabudowy pralki należą:

  • zabudowa pod blatem - sprawdzi się w małej kuchni lub łazience,
  • zabudowa w szafce z dodatkowymi półkami - zapewni nam dodatkową przestrzeń do przechowywania,
  • zabudowa w osobnej szafie wiszącej lub stojącej - idealna dla większych łazienek lub pralni.

Opinie o Zabudowana pralka. Poznaj najlepsze pomysły! - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 + 5 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com