Szafka nocna z drewna – wady i zalety

szafka nocna z drewna

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • szafki nocne
szafka nocna z drewna

Szafka nocna to ważny element wyposażenia sypialni. W niej trzymamy najpotrzebniejsze rzeczy i drobiazgi, których potrzebujemy od razu po przebudzeniu oraz przed pójściem spać. Taki mebel powinien być wytrzymały i odporny na intensywne użytkowanie, dlatego ważne jest, z jakiego materiału powstał. 

Szafka nocna z drewna – zalety 

Drewno to ponadczasowy, piękny i solidny materiał do wyrobu mebli. Szafka nocna z drewna naturalnego nada sypialni wyjątkowego charakteru. W zależności od rodzaju drewna mebel może mieć różne barwy i odcienie, od jasnoróżowego zabarwienia do ciemnych i intensywnych brązów. Dzięki tak szerokiej ofercie możemy wybrać taki rodzaj drewna, który będzie pasował do naszej sypialni i idealnie wpasuje się w klimat mieszkania. 

Szafka nocna z drewna – wady 

Główną wadą mebli drewnianych jest ich cena. Szafka z drewna litego może być nawet dwa razy droższa niż szafki z płyt meblowych. Dodatkowo niektóre rodzaje drewna posiadają naturalne sęki, co często utrudnia ich obróbkę podczas produkcji mebli. 

Rodzaje drewna na szafkę nocną

Najbardziej popularne rodzaje drewna do produkcji szafek nocnych to: 

  • Dąb - charakteryzuje się twardością, solidnością oraz ciężkością. Dodatkowo dąb jest łupliwy i elastyczny. Jednak jego największą wadą jest to, że jest łatwopalny. 
  • Jesion - ten rodzaj drewna jest z kolei trudno łupliwy, co sprawia, że jest trudne w obróbce. Jesion o ciemniejszej barwie jest twardszy od jesionu o jasnym zabarwieniu. 
  • Buk - ten rodzaj drewna również charakteryzuje się twardością, ale przy tym jest łatwy w obróbce i elastyczny. Buk jest jednak słabo odporny na wilgoć. 

Cena szafki nocnej z drewna naturalnego

W zależności od wielkości szafki, ilości szuflad i półek oraz rodzaju drewna za szafkę nocną z drewna litego możemy od około 400 zł do nawet 2000 zł. 

Opinie o Szafka nocna z drewna – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 25 = 29

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com