Karnisze elektryczne – kiedy się sprawdzą?

karnisze elektryczne

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
karnisze elektryczne

Nowoczesne domy, które posiadają zautomatyzowane systemy do sterowania różnymi urządzeniami, są coraz bardziej popularne. Karnisze elektryczne sterowane pilotem, lodówka podłączona do sieci Wi-Fi, czy odkurzacz, który możemy włączyć za pomocą smartfonu, to tylko niektóre sprzęty domowe, które sprawiają, że nasze obowiązki domowe staną się  bardziej przyjemne.

Czym są karnisze elektryczne i w jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej?

Zobacz!

Karnisze elektryczne - czym są i jak działają?

Karnisze elektryczne różnią się od tradycyjnych karniszy tym, że posiadają silnik elektryczny, który daje nam możliwość sterowania nimi za pomocą przycisków w pilocie lub poprzez aplikację na smartfonie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy sterować karniszami, zasłaniając lub odsłaniając okna w naszym domu, bez potrzeby podchodzenia do nich.

Karnisze elektryczne mogą być wyposażone w różne mechanizmy. Dzięki temu możemy wybrać, czy nasze zasłony będą odsłaniać się i zasłaniać jednokierunkowo, czy wielokierunkowo. To, który mechanizm wybierzemy, zależy od naszych preferencji oraz budżetu, jakim dysponujemy.

Innymi dodatkami do karniszy elektrycznych są: system “cichej pracy” oraz zamontowany alarm.

Karnisze elektryczne są bardzo popularne w nowoczesnych domach, w których estetyka idzie w parze z nowymi technologiami i automatyzowaniem czynności domowych.

Karnisze elektryczne - do jakiego pomieszczenia pasują najbardziej?

Wygoda zasłaniania i odsuwania okien za pomocą pilota lub aplikacji w smartfonie, będzie niezastąpiona w kilku sytuacjach. Leżąc rano w łóżku, możemy odsunąć okna za pomocą jednego przycisku, nie musimy wstawać z łóżka, aby cieszyć się porannymi promieniami słońca w naszej sypialni. Automatyczne zasuwanie okien sprawdzi się również wieczorem, kiedy siedząc w salonie, oglądamy film i nie chcemy wstawać, aby przesuwać zasłony czy rolety.

Sypialnia i salon, to z pewnością dwa pomieszczenia, w których karnisze elektryczne sprawdzą się najlepiej. Można zainstalować je oczywiście w całym domu i sterować nimi ogólnym panelem “inteligentnego domu”, na przykład ustawiając stałą godzinę odsuwania i zasuwania okien.

Zalety karniszy elektrycznych w salonie

Do głównych zalet karniszy elektrycznych w salonie zaliczyć możemy:

  • Wygodę użytkowania - dzięki automatycznemu systemowi sterowania, możemy regulować  położeniem zasłon lub firanek, bez potrzeby wstawania z fotela czy łóżka.
  • Automatyzację - karnisze elektryczne możemy zintegrować z systemami inteligentnego domu, co umożliwi ich automatyzację w oparciu o różne warunki, na przykład zmianę pory dnia, intensywność nasłonecznienia lub oświetlenia, czy temperaturę.
  • Wygląd - karnisze elektryczne prezentują się bardzo elegancko i minimalistycznie, pasują więc do nowoczesnych domów.
  • Intuicyjną obsługę - automatyczny system sterowania karniszami, jest bardzo prosty w obsłudze.

Wady karniszy elektrycznych w salonie

Karnisze elektryczne, które zamontujemy w salonie, mogą mieć również wady. A należą do nich, między innymi:

  • Wyższy koszt zakupu - karnisze elektryczne są droższe niż karnisze tradycyjne, jest to spowodowane potrzebą zakupu i montażu silnika i systemu sterowania.
  • Konieczność podłączenia do zasilania - źródło zasilania powinno być zainstalowane w pobliżu okien.
  • Utrudnione serwisowanie - jeśli karnisze elektryczne zatną się lub popsują, to istnieje ryzyko, że będziemy musieli wezwać specjalistę do ich naprawy lub oddać system do serwisu gwarancyjnego.

Opinie o Karnisze elektryczne – kiedy się sprawdzą? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 8 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com