Szafki kuchenne narożne – kiedy się sprawdzą?

szafka kuchenna narożna

4.0 Opinie (1)
  • meble kuchenne
  • szafki kuchenne
szafka kuchenna narożna

Wybór odpowiednich szafek do kuchni nie należy do najłatwiejszych zadań. Szafki narożne często ułatwiają urządzenie kuchni i wykorzystanie jej potencjału w 100 proc. Gdzie najbardziej się przydadzą? 

Ciekawe funkcje szafek narożnych 

Idea szafek narożnych sama w sobie jest praktyczna, a nowoczesne rozwiązania, które stosują producenci takich mebli sprawiają, że naprawdę warto się nimi zainteresować. Do najpopularniejszych rozwiązań należą: 

  • system magic corner 
  • system magic comfort
  • system le mans 

To fantastyczne rozwiązania, które ułatwiają utrzymanie porządku i umożliwiają łatwiejsze korzystanie z szafek, dzięki wyciąganym mechanizmom. W takich szafkach można przechowywać garnki, patelnie, plastikowe pojemniki, ale również przyprawy i suche produkty spożywcze. Wspomniane systemy są dostępne z różnymi rodzajami koszy, niektóre mają większe przegródki, a niektóre mniejsze. Każdy znajdzie coś dla potrzeb swojej kuchni. 

Kiedy szafki narożne się sprawdzą?

Tak naprawdę taki rodzaj szafek sprawdzi się w każdym miejscu narożnym w kuchni, bez względu czy będzie to wąska przestrzeń, czy szeroka. Zawsze jednak warto przemyśleć opcję zaprojektowania szafki narożnej, a nawet całej kuchni pod wymiar. To bardzo ułatwi zagospodarowanie całego pomieszczenia tak, aby było w pełni praktyczne, ale też dobrze się prezentowało. 

Warto zaznaczyć, że szafki narożne występują też w wersji wiszącej. Zazwyczaj wysokie miejsca narożnikowe zostają niezagospodarowane, a jest to doskonała przestrzeń na dodatkową szafkę, w której możemy przechowywać rzeczy. 

Wersja szafek narożnych wiszących może posłużyć również jako ozdoba kuchni. Taki model wykonany ze szkła hartowanego, z przezroczystymi drzwiczkami będzie się pięknie prezentował. Do środka takiej szafki możemy włożyć nasz ulubiony zestaw filiżanek lub kieliszków do wina. Dodatkowo można taką szafkę podświetlić, żeby prezentowała się jeszcze bardziej zjawiskowo.

Opinie o Szafki kuchenne narożne – kiedy się sprawdzą? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

95 − 85 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock,com