Jakie meble do pokoju dziecięcego?

meble do pokoju dziecka

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
meble do pokoju dziecka

Wybierając meble do pokoju dziecka warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz estetykę. Dobrze urządzony pokój młodego człowieka pobudza jego kreatywność oraz wyobraźnię. Można wybrać meble uniwersalne, które będą na długie lata lub bardziej fantazyjne, idealne dla maluchów.

Jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego?

Bogata oferta mebli do pokojów dziecięcych gwarantuje, że znajdziemy odpowiednie modele do każdego pokoju. Urządzając wnętrze dla dziecka należy wziąć pod uwagę jego bezpieczeństwo, meble powinny być wykonane z materiałów z atestami, również farby i kleje użyte przy ich produkcji muszą być dedykowane dla najmłodszych. Podobnie, jeśli chcemy samodzielnie pomalować meble, warto kupić farby przeznaczone do dziecięcych pokoi. Lepiej też wybrać meble bez ostrych kantów oraz stabilne, a większe szafy, czy regały przymocować do ścian, żeby uniknąć ewentualnego przewrócenia mebla.

Kolejną kwestią jest funkcjonalność mebli do pokojów dziecięcych, najlepiej żeby były z zamykanymi szafkami lub szufladami. Łatwiej będzie utrzymać porządek, a kurz nie będzie osiadał na zabawkach dziecka. Dobrym wyborem są meble, które można modyfikować w zależności od potrzeb, jak na przykład komoda z przewijakiem, który można zdemontować, kiedy dziecko podrośnie. Warto dopasować wielkość mebli do wnętrza, a w przypadku, gdzie w pokoju jest dwójka dzieci lub więcej, zdecydować się na meble piętrowe, które pozwolą zaoszczędzić miejsce.

Spośród wielu mebli dziecięcych można wybrać meble uniwersalne, które będą rosły wraz z dzieckiem i będą zakupem na lata. Na rynku nie brakuje także mebli typowo dziecięcych: kolorowych, stylizowanych, ale o sztywnych wymiarach. Ta decyzja zależy od budżetu, gustu oraz podejścia do urządzania wnętrz – jest bardzo indywidualna i nie ma jednej recepty, które meble będą lepsze do pokoju dziecka.

Uniwersalne meble do pokoju dziecka

Są świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy urządzić pokój dziecka raz, a porządnie. W tym przypadku możemy kupić droższe modele, wykonane z drewna i dobrej jakości. Możliwość modyfikowania ich wymiarów wraz ze wzrostem dziecka pozwala idealnie dopasować ergonomię mebla, dzięki czemu dbamy o prawidłową postawę najmłodszych. Decydując się na takie meble, lepiej wybrać stonowane barwy, jak na przykład: białe, szare lub naturalnie drewniane. W przyszłości mamy możliwość przemalowania mebli, a dodatkami możemy zapewnić odpowiedni klimat do każdego wieku. Dla niemowlaków wystarczy pomalować ściany na pastelowe kolory, dorzucić kilka kolorowych akcentów i gotowe. Z biegiem lat pokój i tak wypełni się zabawkami, dodatkami oraz dziełami sztuki naszych pociech.

Fantazyjne meble do pokoju dziecka

Jeżeli od najmłodszych lat chcemy dziecku zapewnić fantastyczną przestrzeń w pokoju, to do wyboru mamy mnóstwo mebli o ciekawych formach. Wszystko zależy od płci dziecka oraz naszych lub jego upodobań. Możemy stworzyć pokój księżniczki czy wnętrze miłośniczki kotów lub psów albo idealną dla chłopca przestrzeń fana motoryzacji, zamek rycerski czy pokój pirata. W zasadzie tylko budżet może nas ograniczać, ponieważ im bardziej wymyślne meble, tym wyższe ceny. W takim pokoju warto zachować umiar i nie przesadzać z kolorami na ścianach oraz dodatkami, bo zamiast ciekawego pokoju dziecka, możemy stworzyć chaotyczną i przytłaczającą przestrzeń. Tu dobrym rozwiązaniem są meble stylizowane, ale subtelne, które mogą służyć nawet nastolatkowi, jeśli wymiar jest odpowiedni. Takie jest na przykład łóżko domek, które aranżując odpowiednio do wieku możemy elastycznie dopasować.

Ceny mebli do pokoju dziecięcego

Rozpiętość cen mebli dziecięcych jest bardzo duża, ale warto przy zakupie zwrócić uwagę na jakość oraz bezpieczne materiały, które powinny być użyte do produkcji takich mebli. Najtańsze modele mebli znajdziemy już za ponad 200 zł, a najdroższe zestawy mogą kosztować nawet około 10 tysięcy złotych. Możemy też zdecydować się na meble robione na zamówienie i zamówić meble dokładnie takie, jakie potrzebujemy.

Opinie o Jakie meble do pokoju dziecięcego? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

36 − = 33

Opinie

  1. M mama

    Pokoj dziewczynki musi być rozowy <3

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com