Podłoga na tarasie – z czego ją zrobić?

Podłoga na tarasie

4.0 Opinie (1)
  • taras
Podłoga na tarasie

Właściciele przydomowych tarasów wiedzą, że na komfort użytkowania oraz wytrzymałość tej części domu, uzależnione są, w dużej mierze, od sposobu wykończenia podłogi tarasowej. To właśnie materiał, którego użyjemy do pokrycia tarasu, jest decydujący, inne elementy, takie jak meble tarasowe, oświetlenie czy kwiaty w odpowiednich donicach to jedynie dodatki, które również pasować muszą do podłogi.

Dlaczego podłoga tarasowa jest tak ważna?

Taras, który jest odkryty lub tylko lekko zadaszony, na przykład za pomocą pergoli tarasowych, powinien mieć odpowiednią nawierzchnię, która odporna będzie na zmienne warunki atmosferyczne, ale również bardzo wytrzymała oraz atrakcyjna wizualnie. 

To, czym wykończymy podłogę naszego tarasu, znacząco wpłynie nie tylko na jego wygląd, ale również na utrzymanie czystości w tej przydomowej przestrzeni oraz na dodatki, na które będziemy mogli sobie pozwolić.

Drewniana podłoga tarasowa. Poznaj najpopularniejsze rozwiązanie!

Drewno jest materiałem, które najchętniej wybieramy do wyłożenia przydomowego tarasu. Podłoga tarasowa drewniana jest naturalna, a dzięki temu taras staje się przytulnym i ciepłym miejscem. Dodatkowo drewno kojarzy nam się z ekologią, a to z kolei sprawia, że taras idealnie koresponduje z ogrodem, w którym się znajduje. 

Drewno jest trwałe i wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne, jednak pamiętać musimy o regularnym konserwowaniu podłogi wykonanej z drewna, Tylko odpowiednie zabiegi impregnacyjne sprawią, że drewniana podłoga tarasowa będzie z nami przez lata.

Kompozyt - czy taka podłoga to dobre rozwiązanie na taras?

Popularnym rozwiązaniem, na które decydują się osoby szukające oszczędności, jest podłoga z desek kompozytowych. Kompozyt to materiał, który składa się z drewna i polimerów. Sprzedawany jest zazwyczaj jako zestaw desek do samodzielnego ułożenia na tarasie. 

Kompozyt dobrej jakości jest bardzo wytrzymały, dlatego zmiany pór roku nie powinny na niego wpłynąć. Oczywiście ważna jest regularna konserwacja, która pozytywnie wpłynie na odporność tego materiału na pleśń i grzyby. 

Plusem podłogi wykonanej z kompozytu jest również to, że deski kompozytowe dostępne są w różnych rozmiarach, kolorach oraz wzorach, dlatego każdy może urządzić taras skrojony pod indywidualne potrzeby. 

Podłoga z kamienia - trwałe i naturalne rozwiązanie dla stylowych tarasów.

Kamień to naturalny materiał, który doda elegancji i stylu każdemu tarasowi. Kamienna podłoga będzie bardzo odporna zarówno na dużą wilgoć jak również nadmierne nasłonecznienie, a jej impregnacja polega na nałożeniu specjalnego preparatu, który chronić ją będzie przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Podłoga wykonana z kamienia nie sprawi problemów w trakcie mycia oraz czyszczenia. Na takiej podłodze nie widać niewielkich zabrudzeń czy uszkodzeń mechanicznych.

Pod uwagę należy wziąć jednak wysokie koszty podłogi, która wykonana jest z kamienia. Będzie to rozwiązanie dla eleganckich tarasów, które często wykorzystywane są do spotkań rodzinnych lub w gronie znajomych.

Płytki ceramiczne na tarasie - czy to dobry pomysł?

Płytki ceramiczne wybierane są bardzo często, ponieważ dostępne są w rozmaitych kolorach, wzorach, rozmiarach oraz cenach. Dzięki temu, nasz taras możemy zaprojektować dokładnie tak, jak tego chcemy.

Podłoga z płytek ceramicznych jest bardzo łatwa w czyszczeniu, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na zupełnie gładkie płytki. Jedyną wadą, którą charakteryzują się podłogi pokryte płytkami ceramicznymi, jest ich mniejsza wytrzymałość, niż w przypadku podłogi drewnianej lub wykonanej z kamienia naturalnego.

Opinie o Podłoga na tarasie – z czego ją zrobić? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 38 = 46

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com