Szafa na wymiar a szafa z salonu meblowego – różnice

szafa do salonu

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • szafa na wymiar
szafa do salonu

Chcąc kupić szafę do salonu wiele osób waha się, czy zdecydować się na szafę robioną na wymiar, czy kupić mebel w sklepie meblarskim. Jakie są podstawowe różnice pomiędzy zamawianiem szafy na wymiar a kupnem gotowej? Kiedy warto skorzystać z usługi na wymiar, a kiedy lepiej postawić na gotowy mebel? 

Szafa z salonu meblowego a szafa robiona na wymiar – czym się różnią?

Szafy z salonów meblarskich to gotowe meble, które od razu po zakupie można zabrać ze sobą do mieszkania lub poczekać kilka dni, jeżeli zdecydowaliśmy się na zakupy online. Z kolei na szafy zdobione na wymiar trzeba poczekać znacznie dłużej, gdyż są projektowane specjalnie na nasze oczekiwania. 

Jeżeli decydujemy się zamówić szafę na wymiar możemy decydować o jej rozmiarach, materiale, z którego zostanie wykonana, a także o jej zawartości (ilości półek, szuflad, drążków na wieszaki). W przypadku zakupu gotowych szaf nie mamy takiej możliwości.  

Kiedy postawić na szafę robioną na wymiar? 

Szafa robiona na wymiar sprawdzi się w szczególności w małych pomieszczeniach. Dzięki temu, że to my jako klienci decydujemy o jej rozmiarach to mamy możliwość, maksymalnie wykorzystać przestrzeń pokoju i stworzyć praktyczny oraz wygodny w użytkowaniu mebel. 

Zamówienie szafy na wymiar to również dobry pomysł, gdy poszukujemy niestandardowych rozwiązań do naszego domu. Dzięki skorzystaniu z takiej opcji możemy łączyć ze sobą różne style wnętrzarskie, materiały, a także bawić się kolorami oraz wykończeniem, i surowcami. 

Kiedy postawić na szafę z salonu meblarskiego? 

Szafa z salonu meblarskiego będzie dobrym rozwiązaniem, gdy nie mamy specjalnych wymagań i poszukujemy klasycznej szafy dwudrzwiowej lub przesuwnej. Taki wybór pozwoli też zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ szafy z salonów meblowych są znacznie tańsze od tych zamawianych na wymiar.

Opinie o Szafa na wymiar a szafa z salonu meblowego – różnice - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 63 = 71

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com