Szafka RTV wisząca – warto mieć?

szafka rtv wisząca

0.0 Opinie (0)
  • meble do salonu
  • salon
  • szafki RTV
szafka rtv wisząca

W małych lub nowoczesnych salonach idealnie sprawdzą się szafki RTV wiszące. Sprawiają wrażenie lekkich i delikatnych, a w połączeniu z telewizorem zawieszonym wyżej na ścianie tworzą elegancką kompozycję.

Szafka RTV wisząca – zalety i wady

Oprócz wizualnych wrażeń wisząca szafka RTV pozwala na indywidualne dopasowanie do naszych potrzeb. Od nas zależy, na jakiej wysokości zostanie zamontowana. Ale warto sprawdzić przed jej zawieszeniem, czy to odpowiednie miejsce. Telewizor nie powinien być zbyt wysoko, ponieważ będzie nam niewygodnie oglądać telewizję. Idealna wysokość szafki RTV to ok. 50-60 cm.

Wisząca szafka RTV wygląda oryginalnie i świetnie się sprawdzi w nowoczesnych wnętrzach. Biała na wysoki połysk, czy z oświetleniem ledowym będzie piękną ozdobą każdego salonu. Niestety ograniczenia obciążenia szafek wiszących powodują, że najwięcej do wyboru mamy modeli z płyty meblarskiej. Materiały naturalne, jak lite drewno lub metal są ciężkie, więc gorzej nadają się do produkcji wiszących szafek. Dlatego, jeśli mamy dużo sprzętów lepsze będą meble wolnostojące. Są dostępne modele tak zrobione, że również sprawiają wrażenie, jakby się unosiły nad ziemią.

Jako zalety szafki RTV wiszącej warto wymienić wrażenie lekkości, w małych salonach to istotna sprawa. Ale również łatwość sprzątania podłogi i estetyka, meble wiszące wyglądają bardzo gustownie. Decydując się na taką szafkę RTV powinniśmy wybrać model z dobrej jakości materiałów, wtedy mamy pewność, że będą nam długo służyły. Ważne jest odpowiednie zamontowanie szafki na ścianie oraz nie obciążanie jej za bardzo. Dobrze, żeby pozostałe meble na tej samej ścianie również były wiszące.

Minusem wiszącej szafki RTV jest brak możliwości jej przestawienia, po zamontowaniu ciężko będzie zmienić jej pozycję. Przy szafkach wolnostojących mamy większą swobodę, bo możemy je dowolnie przesuwać, bez względu czy chodzi o delikatne 10 cm, czy w zupełnie inne miejsce w salonie, kiedy znudzi nam się obecny układ mebli. Poza tym jeżeli szafka jest zawieszona na ścianie z płyty gipsowo kartonowej, to całkowite obciążenie nie powinno przekraczać 30 kg.

Podejmując decyzję należy wziąć pod uwagę wszystkie plusy i minusy, żeby zobaczyć, co przeważa. Czy warto zdecydować się na wiszącą szafkę RTV, czy może odpowiedni będzie model wolnostojący?

Ceny wiszących szafek RTV

Najtańsze szafki RTV wiszące kupimy za ok. 160 złotych, najdroższe mogą kosztować nawet 3500 zł. Warto też szukać promocji oraz porównywać podobne modele w różnych sklepach, ponieważ możemy kupić interesujący nas model w atrakcyjnej cenie.

Opinie o Szafka RTV wisząca – warto mieć? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

56 + = 59

Opinie

  1. L lili

    Nie byłam przekonana do wiszącej szafki, ale chyba zarayzykuje

Podobne

Źródła

zdjęcie shutterstock.com